• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zainstalowane 8 GB dostępne 4 GB

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,428 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez bezsenny Nowicjusz (160 p.)

Witam serdecznie, mam taki problem ponieważ mam dwie kości ramu po 4gb, zainstalowane mam 8 gg a dostępne tylko 4 gb. Sprawdzałem sloty, są sprawne, nawet wymieniałem kosć, dalej jest to samo. W menadżerze zadań mam zarezerwowaną pamięć. 

komentarz 23 lipca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)

1. Ustawienia BIOS - sprawdzić czy, aby na pewno wszystko jest jak należy.

2. Czy ruszałeś w msconfig zakładkę "Rozruch" ?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2020 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Windows 32-bit czy 64-bit?
komentarz 23 lipca 2020 przez bezsenny Nowicjusz (160 p.)
64 :)
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2020 przez StevedeLosta Początkujący (290 p.)
U mnie tak było gdy miałem system XP ale tutaj chyba nie o to chodzi.
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2020 przez bezsenny Nowicjusz (160 p.)
Tak, bawiłem się, nic nie pomaga, robiłem podajrzę wszystko, również bawiłem się w w bios, ale nie jestem pewny czy wszystko jest jak należy, wyjmowałem baterię..Nic nie pomogło, wszystko działało jeśli chodzi o ram, nagle po prostu zarezerwowane przez system, najlepsze jest to, że w bios widzi tylko jedną kość 4 gb, a w programie cpu z widzi dwa piny normalnie. Więc? Jaka może być przyczyna?
komentarz 23 lipca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)

Próbowałeś aktualizować BIOS? Btw. nie  "podajrzę"! tylko bodajże.

komentarz 23 lipca 2020 przez bezsenny Nowicjusz (160 p.)
Nie, nie próbowałem aktualizować biosu, wcześniej wszystko chodziło jak należy, wina leży po stronie biosu nie z aktualizowanego?
komentarz 23 lipca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)
Przyczyn tego stanu rzeczy może być tysiące. Jak to w informatyce z problemami bywa..

Natomiast trzeba próbować robić wszystko co można, aby to naprawić.
komentarz 23 lipca 2020 przez bezsenny Nowicjusz (160 p.)
Próbowałem już w większości rzeczy, dlatego przyszedłem tutaj.
komentarz 23 lipca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)
Robiłeś aktualizację sterowników? Pokaż te ustawienia w BIOS-ie.
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2020 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Masz przecież na screenie Zainstalowana 8192.

Odpal konsole Windows+R wpisz CMD i polecenie systeminfo. U mnie statystyka dotycząca pamięci wygląda tak:

Całkowity rozmiar pamięci fizycznej: 8 132 MB
Dostępna pamięć fizyczna:            5 197 MB

Znajdź w necie jak przestawić parametr Sprzętowo zarezerwowana bo u mnie jest 60 MB a u Ciebie 4 GB.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez miki16651 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,548 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...