• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

używanie msconfig

Object Storage Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez szynszyl97 Początkujący (410 p.)
Witam,

Mam pytanko. Chciałem zrobić porządek z komputerem. Chciałbym "pozbyć" się procesów, które nie są mi potrzebne. I mam takie pytanie. Nie jestem pewny czy "usługi" ( bo tak jest nazwana zakładka w msconfig) zatrzymane można bez wyjątków wszystkie odznaczyć.

Dla przykładu napiszę, że mam coś takiego

USŁUGA: Agent ochrony dostępu do sieci     STAN: Zatrzymany

USŁUGA: Agent zasady IPsec                       STAN: Działa

Producent obu Microsoft

Z góry dzięki za info
komentarz 22 lipca 2020 przez szynszyl97 Początkujący (410 p.)
Tutaj fajnie się wypowiedzieliście, dlatego dodam/podkreślę że chodzi o rzeczy które mają status zatrzymany. Tak jak kolega napisał windows audio zatrzymany nie jest i spoko, być nie powinien. Kacperek_code napisał nie niektóre można wyłączyć, byle nie kluczowe. I tutaj, skoro usługi zaraz po włączeniu kompa dostają status "zatrzymane" to po co je wgl uruchamiać? I chciałbym je odznaczyć żeby sie nie uruchamiały
komentarz 22 lipca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)
Nie do końca jest to tak jak myślisz. Usługi, które mają status "Zatrzymano" w danej chwili są to usługi, które są włączone tzn. ,że w momencie kiedy uruchomisz jakiś program np. częstą usługą, która jest zatrzymana jest usługa "Google Update" - jeżeli wyłączysz rzeczoną usługę na stałe a będziesz chciał dokonać aktualizacji przeglądarki okaże się, że tego nie zrobisz. Natomiast w momencie kiedy usługa ma status "Zatrzymano" oznacza, że w danej chwili nie jest wywołana/używana przez program/system, ale zostanie uruchomiona w odpowiednim momencie. Troszkę chaotycznie, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś o co chodzi.
1
komentarz 22 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@szynszyl97, zamiast wyłączać usługi, których nie znasz, lepiej zajrzyj do listy programów, które możesz odinstalować i tam kombinuj (ale też ostrożnie). Jeśli zainstalowałeś coś, co dodało nową usługę, to odinstalowując to, odinstalujesz usługę - proste.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)
Powiem tak.. Niektóre usługi firmy Microsoft możesz bezpiecznie wyłączyć(np. te które wymieniłeś śmiało można). Natomiast wyłączenie innych usług zależy od tego czego używasz i co jest Ci potrzebne. Pamiętaj o tym co kolega niżej napisał - jeżeli wyłączysz kluczową usługę, której system potrzebuje, żeby normalnie funkcjonować zrobisz sobie problem.
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Wszystko możesz zrobić ale jak odznaczysz np windows audio to nie masz dzwieku
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2020 przez Piotr Piotr Nowicjusz (200 p.)
Pytanie się nasuwa po co ty tam grzebiesz w ogóle ? Porządek to można zrobić wymieniając komponenty i wyczyścić komputer, ale już dobrze. Możesz wszystko ustawić na ręczne wtedy kiedy to włączysz to będzie działać. Jakie masz problemy ? Niska wydajność w grach ? Brak reakcji na próbę uruchomienia gry ? Czarny ekran po uruchomieniu aplikacji lub gry ? Czy może wywala Cię do pulpitu, jeśli nic z powyższych to nic tam nie zmieniaj nie baw się tym. To co uważasz za słuszne to ustaw na ręczne lub wyłącz.
komentarz 22 lipca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)
Porządek z komputerem można robić w znaczeniu hardware'owym i software’owym. Gość chce sobie pogrzebać, ma wątpliwości więc pyta. Chociaż rzeczywiście lepiej bez minimalnej wiedzy nie grzebać tam za bardzo. Aczkolwiek warto sobie zrobić porządek ze zbędnymi usługami opóźniającymi start systemu.
komentarz 22 lipca 2020 przez Piotr Piotr Nowicjusz (200 p.)
Warto zakupić ssd jeśli ktoś się na tym nie zna ;)
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2020 przez VBService Ekspert (253,280 p.)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 716 wizyt
pytanie zadane 8 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez xeezz Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Mateo13 Bywalec (2,360 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,592 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...