• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python/C API - kompilowanie do jednego pliku wykonywalnego exe

+1 głos
150 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w C i C++ przez student33 Początkujący (250 p.)

Witam!

Kieruję się z pytaniem tutaj, ponieważ potrzebuję pomocy z otrzymaniem gotowego exe. 

Przygotowuję projekt który korzysta zarówno z C++ oraz Pythona. Aby było to możliwe użyłem Python/C API:

https://docs.python.org/3/c-api/index.html

W trakcie pracy w Visual Studio wszystko działa tak jak powinno, C++ odpowiada za większość działania aplikacji i za gui (do tego wykorzystałem wxWidgets), natomiast Python wykonuje obliczenia na dużej liczbie danych, np. pobranych z plików. Kompilowanie projektu tworzy mi jeden plik exe, który jednak bez pythonowego pliku .py obok siebie działać nie chce.

Przechodząc do mojego problemu: potrzebuję stworzyć jeden plik exe, który przeniesiony na inny komputer nie będzie wymagał instalacji pythona ani żadnych innych modułów/bibliotek. Buszując po internecie wydaje mi się że jest to możliwe, np. za sprawą PyInstaller. Jednak poległem póki co na znalezieniu sposobu, w jaki połączyć exe wyplutego przez visuala z pythonowym plikiem.

Tak więc:

1. Czy jest możliwe stworzenie jednego pliku exe z projektu visualowego wykorzystującego c++ oraz pythona?
  2. W jaki sposób to zrobić?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 733 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Marcinuq Początkujący (480 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 2,637 wizyt
pytanie zadane 9 września 2019 w Inne języki przez Mavimix Dyskutant (8,360 p.)

88,720 zapytań

137,332 odpowiedzi

306,819 komentarzy

58,907 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...