• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Responsywność strony internetowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
152 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w HTML i CSS przez Vince Nowicjusz (200 p.)
Witam

Mam problem z responsywnością mojej strony internetowej. Po wejściu na stronę przez przeglądarkę wszystko wygląda dobrze, ale gdy przesunę lub pomniejszę widok, całość się psuje. Widać overflow strony który ukryłem za pomocą komendy overflow-x: hidden;

Czy istnieje jakiś sposób by user po wejściu na stronę nie mogł zmieniać widoku witryny, tylko przewijał w górę i w dół?

Od razu mówię, że jestem początkującym programistą webowym i możliwe, że jest to jakaś oczywistość.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
edycja 21 lipca 2020 przez Restej
Jeżeli chcesz by twoja strona była responsywna musisz odpowiednio zaprojektować rozmiary poszczególnych elementów dla konkretnych widoków. W tym celu możesz zainteresować się media query w CSS lub skorzystać z jakiegoś frameworka np. Bootstrap lub Foundation. Jeśli zdecydujesz się na to drugie zalecałbym najpierw zrozumieć dobrze CSS (jednostki, flexbox, grid).

Co do zablokowania zmieniania widoku witryny przez usera: nie ma to żadnego sensu, ponieważ osoba która będzie posiadała ekran o rozmiarach mniejszych niż takich dla jakich zaprogramowałeś swoją witrynę (np. telefon) tak czy siak będzie mieć ten widok zmieniony, bo telefon nie stanie się nagle monitorem komputerowym.
komentarz 21 lipca 2020 przez Vince Nowicjusz (200 p.)
Zbudowałem responsywność na podstawie media queries i wszystko działa tak jak chcę, ale problem dotyczy (jak się domyślam) kilku linijek w CSS, aby nie można było przesunać strony w prawo oraz nie dało się pomniejszyć widoku, który został wczytany po wejściu na witrynę.
komentarz 21 lipca 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Jeśli użyłeś media quieres i po zmianie widoku witryny np. po zmniejszeniu okna możesz przesuwać witryne w prawo i w lewo to znaczy że nie zaprogramowales widoku dla tych rozmiarów okna lub zaprogramowales je źle. Proponuję byś założył nowy wątek na forum, wkleił kod i napisał jaki konkretnie efekt chcesz uzyskać a inni cię naprowadzą :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 497 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 309 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w Offtop przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 817 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w HTML i CSS przez Dajm Nowicjusz (160 p.)

92,755 zapytań

141,676 odpowiedzi

320,412 komentarzy

62,100 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...