• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python problem z ruchem myszką

Object Storage Arubacloud
0 głosów
168 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2020 w Python przez Bartek2210 Obywatel (1,310 p.)

Witam, mam drobny problem. Próbuję stworzyć program, który będzie wykonywał pewne, proste czynności w grze komputerowej, takie jak klikanie przycisków i ruch myszką. Znalazłem potrzebne funkcje i prawie wszystko działa oprócz jednej rzeczy. Myszka wykonuje prawidłowo ruch, ale tak jakby poza grą. Przykładowo jak najedzie na przycisk to nie zmienia się wygląd kursora, albo informacje, które powinny wyświetlać się tylko po najechaniu będą widoczne nawet jak myszka jest już po 2 stronie ekranu. Dopiero jak nastąpi kliknięcie wszystko wraca do normy dopóki położenie myszy nie ulegnie ponownie zmianie. Dodam jeszcze, że tworzyłem coś podobnego w C++ czy C# i nie było takiego problemu w tej grze. Wie ktoś w czym może być problem i jak to naprawić?

Fragment kodu

import time
import autopy
time.sleep(4)
autopy.mouse.smooth_move(960, 800)
time.sleep(0.5)
click(960,800)
autopy.mouse.smooth_move(960, 50)

Jest może jakaś inna funkcja, która też wykona płynny ruch myszką, a nie będzie tego problemu?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
import mouse
import keyboard

Te dwie biblioteki (oczywiście musisz je pobrać za pomocą pip) pozwolą ci na pełną kontrolę ;)

komentarz 21 lipca 2020 przez Bartek2210 Obywatel (1,310 p.)

niestety nie pomogło, chyba że coś źle robię.

mouse.move(200, 0, absolute=False, duration=0.2)

Myszka przesuwa się ale dalej gra jakby nie reaguje.

komentarz 21 lipca 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Próbowałeś z innymi modułami?
komentarz 21 lipca 2020 przez Bartek2210 Obywatel (1,310 p.)
Próbowałem wszystkich funkcji i bibliotek do ruchów myszką jakie znalazłem i wszędzie jest ten problem, a w c++ pierwsza lepsza funkcja działała poprawnie.
komentarz 21 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
Możesz przecież symulować ruch myszy. Zamiast jednego ruchu podziel go na kilka(naście) mniejszych. Możesz nawet iść po jakiejś krzywej, np. Beziera do celu.

Tak się robi w niektórych aplikacjach do scrapingu, gdzie kursor od tak nie może "skoczyć" z jednego miejsca w drugie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 75 wizyt
pytanie zadane 9 lutego w Sprzęt komputerowy przez Nanizok Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 20 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Kadordinni Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,545 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w HTML i CSS przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...