Dzień dobry,
Zaczynam przygodę z programowaniem i zacząłem od filmów z serii C++, staram się sam pisać kod a potem sprawdzać poprawność z kodem z filmu. Słyszałem, że ważne jest aby kod był możliwie jak najbardziej przejrzysty i tutaj pojawia się moje pytanie - czym właściwie jest "możliwie jak najbardziej czysty kod". Poniżej są dwa bloczki kodu, pierwszy mój, drugi z filmu. Mój jest krótszy jeśli chodzi o ilość linii, ale zależności "if" są u mnie dłuższe, w drugim kodzie źródłowym jest odwrotnie.
Problem raczej błahy ale chciałbym wiedzieć która wersja jest bardziej odpowiednia, żeby już na starcie zacząć myśleć w jak najbardziej optymalny sposób.
#include <iostream>
using namespace std;
int wiek ;
int main()
{
cout << "Podaj swoj wiek:" ;
cin >> wiek ;
if ((wiek>=18) && (wiek>=35))
{
cout << "Jestes pelnoletni i mozesz startowac na prezydenta!" ;
}
if ((wiek>=18) && (wiek<35))
{
cout << "Jestes pelnoletni ale nie mozesz startowac na prezydenta!" ;
}
if (wiek<18)
{
cout << "Nie masz ukonczonych 18 lat" ;
}
return 0;
}
#include <iostream>
using namespace std;
int wiek ;
int main()
{
cout << "Ile masz lat?" ;
cin >> wiek ;
if (wiek>=18)
{
cout << "Jestes pelnoletni" ;
}
else
{
cout << "Jestes niepelnoletni" ;
}
if (wiek>=35)
{
cout << endl << "Mozesz startowac na prezydenta" ;
}
else
{
cout << endl << "Nie mozesz startowac na prezydenta" ;
}
return 0;
}
Z góry bardzo dziękuję za pomoc 
Pozdrawiam,
Tomek