• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki framework js itp. wybrać? Javascriptowy back-end | Gry online?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
459 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2020 w JavaScript przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
edycja 18 lipca 2020 przez Igorek
Jak zrobić np. kółko i krzyżyk ONLINE? Chodzi mi to żeby jakiś gracz mógł grać z kimś innym. Chodzi mi o to w czym to napisać no bo w php nie z dwóch powodów : 1 No bo się nie da XD  (da sie juz wiem xd)2 Ale żeby po kliknięciu sie nie odswieżała strona tylko serwer dał znać drugiemu graczowi że jego kolej. A javascript by się dało tylko że to skrypty po stronie klienta więc nie! Czyli trzeba mieć javascriptowy backend, więc proszę was żeby ktoś mi napisał w czym to napisać (czyli że czy jakiś framework czy biblioteka i do czego czy w ogóle inny język) i najlepiej do tego czegoś darmowy kurs na necie o podstawach :)

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
wybrane 18 lipca 2020 przez Igorek
 
Najlepsza

Oczywiście, że w PHP się da. Można postawić backend w czymś pokroju Ratchet.

Ogólnie do tego typu gier dobrze by się sprawdziły Web Sockets (wspomniany Ratchet albo choćby socket.io dla Node.js) albo P2P (czyli WebRTC).

komentarz 17 lipca 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
Dzięki!, Wy testuję a wsm z php to nie wiedziałem bo ja to tak mało inteligentny troche :)
komentarz 17 lipca 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
Ale widzę że wspomniałeś coś o node.js, ja o nim trochę słyszałem,

mógłbyś mi polecić/podlinkować jakiś tutorial, polski (darmowy) od podstaw? Prosze
komentarz 17 lipca 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)

jedyne co znam i tą strone lubie to to https://www.w3schools.com/nodejs/ ale to chyba za mało...

komentarz 18 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Prawdę mówiąc nie znam żadnego polskiego tutoriala o node.js.
komentarz 18 lipca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

@Comandeer, da się to jedno wink pozostaje masa paczek które w swojej naturze są tak synchroniczne jak samo php. 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 324 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 626 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2020 w JavaScript przez Allen Obywatel (1,010 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...