• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

symulacja sieci komputerowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,148 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Szukam jakiegoś narzędzia najlepiej online do symulacji bardzo prostej sieci komputerowej.

Głównie zależy mi na tym aby można było policzyć czasy transmisji i propagacji.

Czy w ogóle coś takiego znajdę?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2020 przez fisherek Początkujący (340 p.)
Cisco Packet Tracer. Nie jestem pewien czy można tam pliczyć czasy transmisji i propagacji ale jeśli chodzi o ogólną symulację sieci, jej konfigurację i zasadę działania to dobrze się sprawdza.
komentarz 16 lipca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Obawiam się że tam tego też nie będzie.

Instalowałem GNS3 i to jest potężne narządzie ale bardziej do konfiguracji sieci i routerów Cisco, tam też nie ma nic o opóźnieniach transmisji czy propagacji.
1
komentarz 16 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Znajdziesz, przynajmniej z tego co pamiętam z technikum, bo korzystałem przez bite 2 lata z tego narzędzia. Daje multum możliwości, kwestia czasu na naukę, bo zbyt intuicyjne nie jest.
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Żaden znany mi symulator sieci CI na to nie pozwoli, chyba że chcesz się wpiąć wiresharkiem i na podstawie sniffingu pakietów ocenić czas propagacji i transmisji.

Pamiętaj tylko, że symulator to symulator i w żadnym wypadku nie może oczekiwać otrzymanych tam czasów w środowisku produkcyjny. Kolejna sprawa, to większość protokołów pozwala na ręczne ustawienie timerów, które będę miały wpływ na czas propagacji i ich zachowania.
komentarz 29 lipca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Wystarczy mi coś takiego

Znalazłem jeszcze takie coś, ale tutaj niestety wyniki są nieprawidłowe.

komentarz 29 lipca 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Człowiek uczy się całe życie :)
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 162 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...