• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skanowanie portów/otwarte porty

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)
Witam wszystkich, gram w pewną grę i chciałem sprawdzic w jaki sposób jest ona połączona z moim komputerem/routerem.

Wpisałem w cmd polecenie netstat -ano i znalazłem w jednej z linii ip serwera mojej gry i port przez który sie z nia łącze z grą mam status ESTABLISHED, czy jest możliwość zmiany stanu ESTABLISHED na np. LISTENING ? I czy zmieni to jakoś połączenia z tym serwerem na szybsze/wolniejsze ?

 

Co to jest PID ?

 

Dzieki za pomoc !

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 14 lipca 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Pid to identyfikator procesu. Każdy proces ma swój unikalny, niezmienny id.

Zmiana na listening nastąpi gdy gra będzie oczekiwała aż ktoś inny się z twoim komputerem połączy (np podczas gry w sieci LAN). Nie możesz tak po prostu sobie tego zmienić, nie zmieni to połączenia na szybsze ani na wolniejsze bo nie będzie wtedy połączenia. established oznacza że istnieje połączenie nawiązane.
komentarz 14 lipca 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
A czy istnieje jakis sposób aby przyspieszyc połączenie miedzy mną a serwerem gry, poprzez np. wyłaczenie ograniczen przepustowosci ?

 

Dzieki za pomoc !
komentarz 15 lipca 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Raczej nie lepiej niż jest to magicznie nie będzie. Producent gry na pewno zadbał o maksymalną przepustowość i kompresję danych, więc tutaj mało co możesz zmienić.

 Ograniczeń przepustowości raczej nie masz, dla pewności przejrzyj ustawienia urządzeń sieciowych, ale domowe urządzenia raczej takich funkcji nawet nie mają. Ograniczenie jakie masz na pewno to u operatora, ale zmiana jego wiąże się z kupnem lepszego, droższego pakietu.

Jeżeli masz wiele urządzeń podłączonych po jednym kablu lub przez jedno urządzenie to może być to ograniczenie, zazwyczaj starsze urządzenia i kable pracują w maksymalnej przepustowości 100Mb/s, ale wątpię, że tyle danych przesyłasz w domu, więc raczej to nie problem.

Wi-Fi może znacznie zwiększyć ping, jeżeli zależy ci na braku opóźnień to połącz się po kablu. Antywirusy (jeżeli jeszcze z jakiegoś powodu z nich korzystasz) zwalniają cały komputer, więc dobrą rzeczą jest usunięcie ich i włączenie zdrowego rozsądku zamiast ich.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,721 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,199 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Pjm88 Nowicjusz (180 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...