• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z podłączeniem hosta z podsieci do domeny

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
242 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez bestya Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 15 lipca 2020 przez bestya

Dzień dobry, witam wszystkich forumowiczów.

Proszę o pomoc ponieważ mam problem z podłączeniem hostów które są w lokalizacjach zdalnych połączonych przez VPN. Szukałem na wielu forach odpowiedzi ale bez skutku przynajmniej na tyle szczegółowego opisu który byłby użyteczny.

Sieć z serwerem 2012 R2 - 192.168.7.0 (DHCP na serwerze z kontrolerem o adresie 192.168.7.5, wszystko działa hosty podłączają sie do AD bez problemu).

Sieci w lokalizacjach zdalnych bez serwerów o adresach sieci - 192.168.72.0-192.168.75.0 połączone przez VPN (DHCP na routerach hosty widzą bez problemu serwer 192.168.7.5 pinguje, przy użyciu nslookup na hoscie zdalnym zwraca nazwę NETBios jak i adres serwera identycznie jak w sieci 192.168.7.0. Na hostach zdalnych można się bez problemu połączyć przez RDP z serwerem 192.168.7.0.

Na routerach jest cały ruch VPN w obie strony puszczony bez ograniczeń, do testów używałem komputery w lokalizacjach zdalnych połączone przez VNC na których na sztywno były wpisane adresy sieci z priorytetem adresu serwera DNS (192.168.7.5) jako pierwszym na liście.

Przy próbie połaczenia hosta do domeny otrzymuje znajome okno z brakiem DNS w skrócie "Wystąpił błąd: "Nazwa DNS nie istnieje."
(kod błędu 0x0000232B RCODE_NAME_ERROR)"

Na serwerze mam ustawione w DNS: strefę wyszukiwania do przodu ustawioną na nazwę domeny oraz do tyłu na adres sieci 192.168.7.

Ustawiłem też lokacje w AD (AD Sites and Services), dodałem jeden serwer w sieci oraz subnety 7.0, 72.0, 73.0 itd. w każdej posieci wskazałem serwer 7.5.

Proszę o pomoc ponieważ gdzieś mam błąd ale już nie wiem gdzie go szukać, wydaje się że albo jest to w DNS lub SITE'ach, nic nie wskazuje na problem w ruchu między routerami. Wydaje mi się że nie jest konieczne uruchamianie routingu/NAT'a w AD jeśli się mylę proszę o korektę.

Do prób wyłączałem też firewalle i antywirusy to też nie pomogło (używam ESET EEA i ESET FS).

komentarz 20 lipca 2020 przez bestya Nowicjusz (120 p.)
Czy na tym forum nikt nie jest w stanie nic doradzić w sprawie podłączenia hostów ze zdalnej lokalizacji do kontrolera domeny??

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 406 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...