• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostęp do konsoli w kontenerze

0 głosów
43 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez JakSky Stary wyjadacz (14,250 p.)
Mam aplikację konsolową, która działa w kontenerze Docker. Jak mogę uzyskać dostęp do konsoli? Wyczytałem, że muszę zainstalować OpenSSH w kontenerze. To prawda? Próbowałem się połączyć z kontenerem z poziomu terminala używając polecenia ssh i niby się połączyłem (przynajmniej żadnych informacji o błędach), ale nadal nie mogę połączyć się z samą aplikacją. Możecie coś doradzić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2020 przez mtk3d Nałogowiec (46,770 p.)

Jeśli chcesz po SSH, to musisz mieć zainstalowane SSH, to prawda. Ale jest prostszy sposób, ponieważ możesz uruchomić dowolny skrypt w kontenerze dockera z odpowiednimi parametrami.
Np. jeśli chcesz uruchomić dostęp do konsoli w kontenerze:

docker exec -it [id_kontenera] /bin/sh

tutaj w zależności czy masz dostępne w kontenerze sh, czy bash czy zsh, musisz sobie podmienić tą końcówkę.

Jeśli chcesz bezpośrednio uruchomić komendę, np. w jakimś skrypcie bashowym, to możesz użyć czegoś takiego:

docker exec -it [id_kontenera] /usr/local/bin/php

Ten skrypt uruchomi php jeśli masz go zainstalowanego i znajduje się pod ścieżką /usr/local/bin/php. Możesz dzięki temu uruchamiać co tylko chcesz, wystarczy że podasz odpowiednią ścieżkę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 72 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 49 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,180 p.)

86,460 zapytań

135,216 odpowiedzi

300,377 komentarzy

57,209 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...