• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

czy mój telefon mógł się przestać ładować przez upadek

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
3,892 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2020 w Urządzenia mobilne przez tajemnicza.1 Nowicjusz (140 p.)

Hej 2 dni temu upadł mi telefon z biurka nie miał żadnej ryski ani nic, więc myślałam że jest okej. Ale gdy później chciałam go podłączyć nie ładował mi się. Więc postanowiłam zapytać się kogoś i teraz oto moje pytani: telefon może mi się nie ładować przez to że mi upadł? Proszę pomóżcie.

                                                                                                                    

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2020 przez Lewo Gaduła (3,000 p.)
Mógł. Może to kwestia wejścia usb - spróbuj przesłac coś przez kabel z kompa i zobacz czy gniazdo działa. Sprawdź też inną ładowarkę.
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Pewnie, że tak jak się uszkodziły jakieś wewnetrzne struktury np.. bateria, czy wejście/wyjście systemów tam to niestety tak ... to samo jak przy zalaniu
1
komentarz 12 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Gdyby uszkodziła się bateria, to telefon by się wyłączył.
komentarz 12 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
no nie koniecznie... wiele usterek samej baterii możę być, od powolnego ładowania, po rozładowywanie w potwornym tępie, niedoładowania, problemów z tym związanych, czy aż po brak działania
komentarz 12 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

od powolnego ładowania, po rozładowywanie w potwornym tępie, niedoładowania, problemów z tym związanych, czy aż po brak działania

Wymieniłeś wszystkie możliwości związane z zużyciem baterii.

Upadek baterii litowo-jonowej nie spowoduje jej uszkodzenia(oczywiście w granicach rozsądku). Takie baterie są wykorzystywane w miejscach gdzie drgania są chlebem powszednim. Na przykład drony. Żeby uszkodzić ową baterię musisz przebić celie. Jedyne możliwe uszkodzenie jakie jest możliwe przy baterii, to styki, które łączą się z baterią. Jako, że autorka nie podała modelu trudno stwierdzić. Budowa baterii, oraz napięcia jakie przyjmuje jest zależna od modelu.  

0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Tak, też wielokrotnie tak miałem, ale niemal na pewno naprawią Ci go w serwisie
0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
Co za telefon? Na akumulatorek? Zdejmij pokrywę i zobacz czy spuchnięta. Przeczyść gniazdo ładowania, może wsadzając go do kieszeni, w której miałeś jakieś mikro-papierki czy piasek, dostały się one do gniazda. A nawet jak nie widać, jak masz sprężarkę, to weź wyceluj nią w gniazdo i delikatnie psiknij powietrzem. Sprawdź też pod latarką gniazdo, czy nie jest pokrzywione w jakiś sposób. Wypróbuj też inną ładowarkę, może to ładowarka kaput zrobiła?
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Tak, mógł się uszkodzić.

Oddaj do serwisu. Możliwe, że bateria się odłączyła albo coś jest z gniazdem USB.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 521 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 405 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...