• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początek php i dobre nawyki.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
132 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2020 w PHP przez Widmo Nowicjusz (240 p.)

Cześć,

Jestem na początku drogi nauki programowania w php. Wykupiłem sobie kurs na udemy i wszystko jest dla mnie zrozumiałe, natomiast nurtuje mnie jedna kwestia, która na pewno ma jakieś uzasadnienie. Niestety na udemy nie dostałem odpowiedzi na to pytanie, a zakładam, że jest banalnie proste. 

Jestem na etapie nauki tablic i mam przykładowo tablicę:

$users = [
    ['firstName' => 'Jan',
    'lastName' => 'Kowalski',
    'age' => 30,
    'gender' => 'mężczyzna',
    'city' => 'Sosnowiec'],
    
    ['firstName' => 'Łukasz',
    'lastName' => 'Brzechwa',
    'age' => 18,
    'gender' => 'mężczyzna',
    'city' => 'Gdańsk'],

    ['firstName' => 'Janina',
    'lastName' => 'Wolska',
    'age' => 37,
    'gender' => 'kobieta',
    'city' => 'Knurów'],
];

W  kursie osoba prowadząca cały czas wyświetla wynik w sposób następujący:

$fisrtName = $users[0]['firstName'];
var_dump($fisrtName);

Dlaczego nie wyświetla tego w sposób poniższy:
 

var_dump($users[0]['firstName']);

Linijka kodu mniej, a efekt ten sam. Czy wiąże się to z jakąś dobrą praktyką, a może ma to inną rzecz na celu? Chciałbym to zrozumieć, aby iść z kursem dalej.

Dziękuję za wszelką pomoc :) 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 9 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Jeśli da się zrobić coś w większej liczbie linii kodu, ale przez to kod stanie się czytelniejszy, to zwykle się tak robi. Tutaj co prawda zysk na czytelności jest mały, ale osobiście uważam, że $firstName jest czytelniejsze niż wsadzenie do var_dump bezpośrednio odwołania do tablicy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 363 wizyt
pytanie zadane 20 września 2018 w HTML i CSS przez Elemental Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w HTML i CSS przez Elemental Początkujący (370 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 489 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2015 w PHP przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...