• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony www

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w HTML i CSS przez malvator Użytkownik (720 p.)

Witam,

na wstępie chciałbym podziękować wszystkim za wszystkie opinie pod moimi starszymi zapytaniami co do oceny strony.

Wykorzystując Wasze rady oraz wskazówki postanowiłem stworzyć kolejną nową moją stronę.

Standardowo prosiłbym o opinie oraz konstruktywną krytykę strony.

strona: https://maciej790.github.io/

kod: https://github.com/maciej790/maciej790.github.io

Dodatkowo mam kilka pytań:

1) Gdzie najlepiej szukać szybkich zleceń w tworzeniu wizytówek www, na większości grup na fb jest zbyt dużo osób i profesjonalnych firm, więc jest tam ciężko o coś takiego.

2) Czy mam szansę starać się o pierwszą pracę na stanowisko junior front end

3) Publikować tą stronę w sieci czy nie?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2020 przez Dani3l Bywalec (2,160 p.)
wybrane 8 lipca 2020 przez malvator
 
Najlepsza
1. Same divy,  brak semantyki ,  używasz tagów `<br>` co jest błędem - rozwiązania tego typu tworzysz w cssie.

2.Szkoda ,  że nie używasz `bem` lub innego tego typu rozwiązania.

3. Title = `document`.

4. Cholera ta strona moim zdaniem jest dość mała a ty masz ~ 20 plików css/scss.

5. JS - raczej przyjeło się używanie `CamelCase`.

6. Komentarze trochę bez sensu -  `hello roman` robił o tym film.

7. Co to za nazwa zmiennej `ul_ul` `menu_menu`.

8. Imo stopka to jakieś graficzne samobójstwo.

9. Te tagi `<u>` po 1 wyglądają okropnie  , po drugie od takich rzeczy ponownie jest css.

10. Raczej nie używaj `!important` po prostu żeby na siłe działało.

11. Nie pokazałeś swoich projektów - proponujesz kota w worku.

12. Pierwsze wrażenie słabe , strona do zrobienia dla początkujących np na koniec jakiegoś kursu , myślę że większość bez problemu by sobie poradziła.

13. `.menu ul li a:hover` bem pozwoliłby ci uniknąć robienia takich długich selektorów.

` Gdzie najlepiej szukać szybkich zleceń w tworzeniu wizytówek www`

- Nie obraź się , ale z takim 'portfolio' to bez sensu imo.

`Czy mam szansę starać się o pierwszą pracę na stanowisko junior front end`

- Moim zdaniem abslutnie nie.

`Publikować tą stronę w sieci czy nie?`

- Ja bym nie chciał aby reprezentowała mnie taka strona.

 

Takie jest moje zdanie , pozdrawiam.
komentarz 8 lipca 2020 przez malvator Użytkownik (720 p.)
Dzięki, za rady.

Faktycznie jest jeszcze sporo do poprawy

Ale dziękuję za naprowadzenie
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,140 p.)
Cześć,

Jeśli chodzi o stronę to wygląda całkiem fajnie, kod z githuba przejrzałem tylko pobieżnie, ale też wyglada całkiem dobrze. Jeśli miał bym się do czegoś przyczepić to zauważyłem, że kolumny podczas skalowania strony albo są w widoku desktopowym albo mobilnym. Weźmy na przykład sekcję "Realizacja" gdzie masz 4 kolumny a po zwężeniu szerokości układają się one po jednej. Fajnie by było np w widoku dla tabletów gdybyś miał po 2 kolumny w jednym wierszu.

Jeśli chodzi o kod, staraj się komentarze pisać po angielsku :)

1. Ja jak zaczynałem to szukałem zleceń na wpzlecenia.pl po wykupieniu powiadomień jeśli jako pierwszy odezwiesz się do klienta to masz szanse że skorzysta on z Twojej oferty. Niestety są tam zlecenia dotyczące wordpressa, ale uważam że warto go się nauczyć, właśnie po to aby łatwiej zacząć i wejść na rynek.

2. Ciężko powiedzieć na podstawie tej jednej strony, gdzie podałeś, że umiesz JS oraz PHP ale sama storna nie ma nawet formularza kontaktowego, więc nie pokazałeś za bardzo tych umiejętności na tym przykładzie. Warto by było znać również przynajmniej jeden jakiś framework.
komentarz 8 lipca 2020 przez malvator Użytkownik (720 p.)

Ok, dziękuję, poprawie układ kolumn i zrobię formularz kontaktowy smiley

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Od razu na wstępie powiem, że strona jest zrobiona o wiele lepiej i widać to na pierwszy rzut oka, ale znalazłem kilka drobnych niedociągnięć. Na niebiesko, są napisane te, z którymi część osób może się nie zgodzić i są to moje subiektywne opinie. Te na czarno to bardziej poważne niedociągnięcia, niemniej to nadal moja opinia...

  • Usunąłbym podkreślenie z "podtytułów" kategorii
  • "Technologie, z którymi pracuję" nie ma przecinka
  • "Strony projektuje tak, aby strona była czytelna oraz przejrzysta"  - Powtórzenie "strona" i chyba powinien tam być przecinek
  •  w "Realizacja" też brakuje kilku przecinków
  • Zamiast "Napisz do mnie już" dałbym "Napisz do mnie teraz", lepiej brzmi
  • Twój mail na dole strony jest niebieski, co słabo kontrastuje z czarnym, przez co jest mało czytelny

 W kodzie w zasadzie błędów nie zauważyłem. Użyłeś tylko w CSS kilku dziwnych właściwości takich jak "visibility: visible". Czy nie jest to wartość domyślna? Jeśli tak, po co ją dodawałeś? Ma to pewnie swój sens, którego nie zauważam, więc nie liczę tego jako błąd, a jedynie pytam laugh

Co do tego, czy stronę publikować, to myślę, że jak najbardziej możesz spróbować.

Szanse na zostanie junior front-end developerem, też masz myślę, że całkiem spore.

komentarz 8 lipca 2020 przez malvator Użytkownik (720 p.)
Dzięki, poprawię te błędy i literówki.

Co do tych 'dziwnych' rzeczy w css to wynika to z kompilacji sass do css, ale popracuję nad tym
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2020 przez PanJan3214 Użytkownik (560 p.)

Takich parę drobnych uwag.

Co do css 

Nie rób czegoś takiego 

.banner .banner_cover .banner_box .banner_buttons .btn_l

np. nav ul li a

Kod css jest czytany od prawej do lewej więc przeglądarka najpier sprawdza wszystkie "a" potem sprawdza a które jest w li itd.. co zmniejsza wydajność lepiej jest odwołać się bezpośrednio do obiektu, jeśli się gubisz w kodzie można robić tak:

//Linki przycisków w menu

.menu-button{

//code

Zwiększy to wydajność i przejrzystość kodu 

Coś na co zwróciłem uwagę przeglądając twoją pracę czego nie zwróciłem uwagi nawet w swoich:

Ta kreska po prawej!

Zachęcam zainteresować się trochę web designem, (żeby twoje strony wyglądały lepiej) zostawiam kilka linków które miałem w zakładkach powinny ci pomóc coś ruszyć, więcej pomóc nie mogę sam się dopiero uczę.

https://medium.muz.li/optical-effects-9fca82b4cd9a

https://www.material.io/design/color/dark-theme.html

https://www.youtube.com/watch?v=z-xkbNLIB5w

https://medium.muz.li/typography-that-sacred-cow-ea7a5909ca70

https://medium.com/ux-power-tools/a-step-by-step-guide-for-starting-a-new-app-design-project-in-sketch-469df0f24af8

https://torquemag.io/2018/07/web-design-tips/

HTML Na stronie brakuje semantyki! Bardzo ważna dla pozycjonowania w google! i np dla niewidomych!

Polecam zacząć tu: W3school dość trudne zagadnienie sam mam z tym problemy ale mam nadzieję że sobie poradzisz. ^-^

 

komentarz 10 lipca 2020 przez malvator Użytkownik (720 p.)

Ok, dzięki za uwagi, douczę sięsmiley

komentarz 10 grudnia 2020 przez Aqua 4 Gaduła (3,220 p.)

 W3school raczej bym nie polecał.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w HTML i CSS przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
+3 głosów
6 odpowiedzi 583 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w HTML i CSS przez x_000 Obywatel (1,460 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 446 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2020 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...