• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Vue dobre praktyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w JavaScript przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Cześć, oglądałem wiele kursów vue, sam też z nich się uczyłem ale każdy kurs inaczej podchodził do pisania aplikacji. Niektóre rozdzielały wszystko na komponenty, inne tylko widoki itd. a ja chciałbym się dowiedziec jak jest najlepiej? Jest takiś kurs/strona, która pokazuje jak najlepiej pisać takie aplikacje? Lub jakbym chciał stworzyć zwykłą statyczną stronę z małymi dodatkami typu slider w vue to jak najlepiej ją rozdzielić w vue?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2020 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Cześć, co prawda jestem na początku swojej drogi z vue ale napisze jak to u mnie wygląda.

btw bardzo prawdopodobne że jestem daleki od dobrych praktyk bo nie opieram swojej wiedzy na żadnym konkretnym kursie,a wiedzę dot. vue biorę z dokumentacji, i szukaniu na forach konkretnego problemu do rozwiązania(stackoverflow, discord itp.). Pierwsza komercyjna apka dla klienta już za mną.

Mam w niej dwa widoki bo tyle tylko potrzebowałem (Listing i Details)

Komponenty:

- banner

- form

- listingu:

    -single :

         - content

         -  gallery

- details:

     - header

     - content

     - info

     - specialInfo

 

Tak to u mnie wygląda, z chęcią przeczytam też inne odpowiedzi.

P.S. Nie pochwalę bo chodź pierwszy feedback jest pozytywny to czekam jeszcze na to co mam poprawić, a nie lubię chwalić się nieskończonym projektem.
komentarz 8 lipca 2020 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Rozumiem, że podzieliłeś całą stronę na komponenty, dlaczego tak a nie inaczej np. stworzyć komponent jako cała strona, jezeli nie uzywasz tych komponentów powtórnie ?
1
komentarz 8 lipca 2020 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
banner i form występują na obu widokach, a resztę podzieliłem bo tak jest przejrzyście i łatwiej mi się pracuję.  Na listingu lecę pętlą po API wyrzucając zwracaną ilość ofert, a w single gallery ma slider (vue-swiper) i wygodniej trzymać mi to w oddzielnym komponencie. Na korzyść może też działać "scoped" dla styli. Dla każdego kompenentu tworzyłbym oddzielny _file.scss, a tak załatwiam to w pliku komponentu.
komentarz 8 lipca 2020 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Dzięki wielkie :)
+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2020 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Ja pracuje tak, ze rozbijam wszystko. np. dajmy na to masz strone z wykresem, tabelka i formularzem. Rozbijam to na 3 oddzielne pliki ktore komunikuja sie miedzy soba

To powinno Ci pomoc:

https://vueschool.io/articles/vuejs-tutorials/structuring-vue-components/

Podobne pytania

+6 głosów
2 odpowiedzi 824 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2023 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2021 w JavaScript przez Łukasz Sitnik Początkujący (380 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...