• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed RWD - bootstrap a @media

Object Storage Arubacloud
0 głosów
223 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w HTML i CSS przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
zamknięte 8 lipca 2020 przez Author[]

Chciałbym do gotowej strony dodać mechanizm RWD. Próbowałem użyć Bootstrapa ale krótko mówiąc nie wyszło. Poczytałem o innych rozwiązaniach i znalazłem to z użyciem czystego CSS-a wersji 3. Pytam się jednak czy jest sens użycia 

@media

Wiem że bootstrap oferuje gotowe rozwiązania ale szczerze mówiąc nie potrafię ich użyć.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2020 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
wybrane 1 marca 2021 przez Author[]
 
Najlepsza
Podłączenie bootstrapa do gotowej strony nic nie zmieni. Może warto napisać nową stronę?

Pytanie czy chcesz robić to w ramach nauki czy jako projekt dla klienta/siebie którzy ma być RWD?

W obu przypadkach odradzam bootatrapa. To nie tak że bootstrap jest zły, mocno przyśpiesza pracę jeśli dobrze się go zna ale zanim go poznasz powinieneś dobrze poznać CSS i jQuery na którym oparte są gotowe rozwiązania o których piszesz.
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
To zależy, jeśli chcesz szybko stworzyć stronę, która będzie mogła mieć gotowe komponenty bootstrapa - czyli nie będziesz edytować buttonów itd - szedłbym w bootstrapa.

 

Jeśli chcesz mieć stronę która będzie stylowana na podstawie jakiegoś szkicu to wtedy unikałbym bootstrapa. Ogólnie tam gdzie się da i nie ma z tym za dużo roboty warto wykorzystywać czysty css.
komentarz 8 lipca 2020 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie co jest lepsze użycie grid-a czy @media
komentarz 8 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
To są 2 techniki które się uzupełniają. Używaj grida/flexa i media.
komentarz 8 lipca 2020 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Dzięki!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2017 w HTML i CSS przez SandraS Obywatel (1,400 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 491 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2019 w HTML i CSS przez ricksanchez1943 Początkujący (260 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 394 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Piotr Jarema Użytkownik (970 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...