• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie komentarzy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
304 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2020 w PHP przez Samek2222 Początkujący (440 p.)
Witam,

Chciałbym zapytać czy jest jakiś prosty system komentarzy, który pokazywałby nick datę i treść. Osoba musiałaby być zalogowana.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
W zasadzie jedyna naprawdę prosta rzecz jaka mi przychodzi do głowy to system rejestracji i logowania na podstawie np. kursu Pana MZ, potem można by zrobić zwykłą textarea, a następnie (może za pomocą SQL lub jakoś tablicami?) wyświetlać nick pobrany automatycznie podczas pisania komentarza, datę pisania komentarza (także pobraną automatycznie w momencie publikacji)  oraz treść tego komentarza...
komentarz 20 lipca 2020 przez wuj3k Nowicjusz (100 p.)

@Ehlert, Ale o czym Ty mówisz? jak Ty słuchasz MZ? on pokazuje podstawy pracy z językiem ( PODEJŚCIE HOLISTYCZNE, HELLOŁ? ) a nie aktualne trendy, frameworki, standardy PSR itd. MZ uczy MYŚLENIA a nie bootcamp, gdzie POKAZUJĄ dokumentacje języka. Ja zawodowo trudnię się programowaniem w PHP od paru lat, i ZACZYNAŁEM od kursu MZ z C++! Kursy MZ dają bardzo dużo, ponieważ uczą MYŚLENIA i PODSTAW programowania gdzie autor to zaznacza na każdym kroku. A propo kursu z PHP to autor pokazuje podstawy, bebechy każdego frameworka, powodzenia Ci życzę jeżeli nie będziesz wiedział co to tablica POST albo jak działa sesja. 

komentarz 21 lipca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

A propo kursu z PHP to autor pokazuje podstawy, bebechy każdego frameworka

Ale że gdzie przepraszam?

komentarz 21 lipca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

 a nie aktualne trendy, frameworki, standardy PSR 

W sensie że korzystanie z frameworków, oraz przestrzeganie standardów syntaxu języka to obecne trendy Twoim zdaniem... Programujesz od wczoraj?

MZ uczy MYŚLENIA a nie bootcamp, gdzie POKAZUJĄ dokumentacje języka.

MZ uczy jak napisać kod, który działa i nic poza tym. Takie jest moje zdanie na temat kursu PHP.

komentarz 21 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
edycja 22 lipca 2020 przez _Pita_

MZ uczy jak napisać kod, który działa i nic poza tym. Takie jest moje zdanie na temat kursu PHP.

 Tak, to prawda. W nauce programowania o wiele ważniejsze jest poznanie podstaw, a nie od razu pisanie czystego kodu.

Przykładowo do pierwszego projektu "Hello world" w wielu językach użyjesz pewnie zmiennych globalnych, ponieważ zakres zmiennych nie należy do absolutnych podstaw.

MZ uczy myśleć, podstawowych pojęć i praktyk, dlatego jego kursy będą bardzo dobre jeszcze przez co najmniej kilka lat...

komentarz 22 lipca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Swoją drogą sformułowanie "kod, który działa i nic poza tym." w mojej opinii brzmi dość dziwne. Przecież jedyna funkcja kodu to działanie....

Niestety po raz kolejny nie popisałeś się swoim doświadczeniem komercyjnym. Dlaczego? Ponieważ programistę poznaje się po tym nie jak dowozi, ale po tym jak utrzymuje.

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

Ja używam disqus

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,542 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 176 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...