• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Najłatwiejszy graficzny język programowania

Object Storage Arubacloud
–1 głos
755 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2020 w Inne języki przez xBatchowy Początkujący (320 p.)
zamknięte 3 października 2020 przez xBatchowy

Cześć! Jaki jest najłatwiejszy graficzny język programowania pomijając: C, C#, C++, Python, Java, chodzi o robienie aplikacji z tłem i interaktywnymi przyciskami i żeby skrypty w nim były łatwe do zapamiętania

print(PrzykładowaKomenda)
picture(Grafika.png)
print(CośTakiego)
komentarz zamknięcia: zamykam, przypadkowo odblokowałem
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Bierzemy pod uwagę aplikacje webowe?
komentarz 6 lipca 2020 przez xBatchowy Początkujący (320 p.)
bez stron internetowych, same apki, które można przekonwertować do exe
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Ok, a do czego odnosi się zamieszczony przez Ciebie kod?
komentarz 6 lipca 2020 przez xBatchowy Początkujący (320 p.)
taki co chciałbym, żeby w takim języku był
1
komentarz 6 lipca 2020 przez fisherek Początkujący (340 p.)
A jaką aplikację masz na myśli, webową, desktopową, na smartfona? Do czego taka aplikacja ma służyć? Będzie się łączyć z jakimiś systemami zewnętrznymi? Będzie przechowywać dane, czy tylko np. coś przetwarzać? Opisz bardziej szczegółowo o co Ci chodzi bo inaczej ciężko Ci coś doradzić.
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

@xBatchowy,

Funkcja print() jest częścią pythona, którego wykluczyłeś, funkcję picture() z taką składnią, widzę pierwszy raz...

komentarz 6 lipca 2020 przez xBatchowy Początkujący (320 p.)
Gra/Aplikacja, jeszcze nie znam celu, ale mają być interaktywne przyciski i grafika
komentarz 2 października 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Możesz użyć Unity3d, jest to silnik do gier, ale od biedy możesz napisać też aplikacje i mieć fajne efekty wizualne. Dodatkowo Unity oferuje tryb ograniczenia FPS, czyli obraz będzie się renderował tylko wtedy kiedy jest to konieczne. Wcześniej był to jeden z argumentów przeciw pisaniu aplikacji w Unity, ponieważ szybko zużywała się bateria. Dodatkowo interfejs możesz tworzyć przeciągając odpowiednie elementy, a i obejdzie się bez większego programowamia, ponieważ Unity rozwija wtyczkę Unity Bolt dzięki czemu nie ma potrzebny pisania kodu(przynajmniej podstawowych funkcji). Pewnie znajdzie się jeszcze killa podobnych programów.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Wykluczyłeś bardzo dużo podstawowych języków, więc trudno coś wymyślać...

Jedyny jaki przychodzi mi do głowy to JavaScript, np. w połączeniu z Node.js

Jest on często wykorzystywany do aplikacji webowych, ale nie jest to jego jedyne zastosowanie
komentarz 6 lipca 2020 przez xBatchowy Początkujący (320 p.)
Jakiś inny język? Nie interesują mnie te najpopularniejsze, chodzi o to, że język ma być graficzny i prosty (wykluczając GO)
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Graficzne i proste języki z racji na... swoją prostotę i graficzność.... Są najpopularniejsze, a Ty wykluczyłeś już:

  • C
  • C#
  • C++
  • Python
  • Java
  • Go
  • JavaScript

Jeśli chcesz NAPRAWDĘ prosty i graficzny to możesz użyć tego, ale jest to bardziej przeznaczone dla dzieci, chodzących do max 6 klasy szkoły podstawowej i raczej Cię nie zadowoli....

komentarz 6 lipca 2020 przez xBatchowy Początkujący (320 p.)
Już robiłem w Scratchu 2 lata... "Tak średnio bym powiedział"
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
To może Unity?
komentarz 6 lipca 2020 przez xBatchowy Początkujący (320 p.)
Na Unity nie jestem chętny, nie trafia do mnie jego zamysł
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
A Kodu Game Lab?

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...