• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dualboot - Ubuntu obok Winowsa 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
736 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez HowToIT Początkujący (290 p.)

Cześć :)
Jestem w trakcie instalowania Ubuntu obok WIndowsa 10. Mam wypalony obraz iso na pendrive (przy pomocy Ethchera jeśli to ma jakieś znaczenie), wydzieloną partycję (50gb) i zmienioną kolejność w BIOSie. Załączam zdjęcie co dokładnie mam ustawione w boot menu. Jednak po zapisaniu zmian i wyjściu z biosu komputer nie daje mi możliwości wybrania systemu operacyjnego, ale od razu włącza się Windows. Nie chcę nic zepsuć grzebiąc w ustawieniach, co może być nie tak?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 lipca 2020 przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
wybrane 3 sierpnia 2020 przez HowToIT
 
Najlepsza
Masz przy włączaniu się komputera "boot menu" lub coś podobnego? W nim możesz wybrać nośnik z którego komputer ma się zbootować.
komentarz 6 lipca 2020 przez HowToIT Początkujący (290 p.)

Tak! To było to, dziękuję smiley​​​​​​

Po kliknięciu F10 nie pojawiały mi się te opcje, teraz działa. 

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Ustaw w BIOS-ie bootowanie z pendrive'a, a później z dysku. I już.
komentarz 6 lipca 2020 przez HowToIT Początkujący (290 p.)

Ale w jego boot order mam już USB na samej górze (na zdjęciu widać), coś jeszcze mam zmienić? frown

komentarz 6 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli pierwszy boot jest z USB, to nic więcej nie musisz zmieniać.
komentarz 6 lipca 2020 przez HowToIT Początkujący (290 p.)
To w takim razie z czego może wynikać problem? Jak zapisuje zmiany i włączam komputer to ciągle nie mam opcji wyboru tylko załącza się Windows
komentarz 6 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Może źle przygotowałeś pendrive'a. Ciężko powiedzieć...
komentarz 6 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Dlaczego na zdjęciu strzałka wskazuje na OS boot manager? Nie powinna wskazywać na USB ...?

komentarz 6 lipca 2020 przez HowToIT Początkujący (290 p.)
Jakiś pomysł jak ją przenieść? W specyfikacji obiektu jest tylko o zmianie kolejności a o tej strzałce nic nie ma
komentarz 6 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Musisz kombinować. Zajrzyj do manuala płyty głównej.

Masz pewność, że pendrive z systemem jest poprawnie nagrany?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 261 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 139 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 4,096 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...