• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do gier

Object Storage Arubacloud
0 głosów
351 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez CruSSik Początkujący (440 p.)
Witam.

Mam 13 lat i poszukuję łatwego w opanowaniu programu (silniku)

do tworzenia gier 2d ( najlepiej pikselowych) ogólnie przygodowych jeśli kogoś to obchodzi.

Chcę aby w gre grać można było na telefonie Androidzie bo Ios'a nie mam :]

 

Obecnie używam AGS ale nie wiem czy można tam zapisywać na androida oraz nie do końca go pojmuję,

nie lubię zbytnio kodowania VB C# czy czegoś innego wolę gdy możliwość skryptu jest wbudowana w program ale poświecę się jak już.

i nie żeby to była gra na lewele czy jakoś mega rozwinięta tylko po prostu taka o.

 

PiS: Niech to będzie najlepiej program tylko do 2d i nie szablonowy wolę robić sam.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
wybrane 6 lipca 2020 przez CruSSik
 
Najlepsza
Unity sprawi ci dużo frajdy i.. naprawdę C# jest prosty.

Wiek nie ma znaczenia. Ja już w wieku 12 lat wypuściłem grę 2D w Unity (z przekręconą kamerą)

https://msmaciek.itch.io/avoider
komentarz 6 lipca 2020 przez CruSSik Początkujący (440 p.)
Ogółem nie chcę robić szablonowo więc unity odpada
komentarz 6 lipca 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
komentarz 6 lipca 2020 przez CruSSik Początkujący (440 p.)
dzięki
+1 głos
odpowiedź 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Programów całkowicie nieszablonowych tak naprawdę nie ma i być nie może, ponieważ twórca takiego silnika musiałby zaprogramować praktycznie nieskończoną ilość funkcji i obiektów. Dlatego właśnie firmy, które chcą mieć aż tak "wolne ręce" tworzą własne silniki, posiadające wybrane przez tę firmę funkcjonalności, które im się przydadzą...

Korzystając z okazji mogę chyba zaproponować silnik Unreal Engine.
komentarz 6 lipca 2020 przez CruSSik Początkujący (440 p.)
a jakiś mało zaawansowany
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Chcesz nieograniczony i mało zaawansowany silnik?

Nie znam się, ale w moim odczuciu to oksymoron....
komentarz 6 lipca 2020 przez CruSSik Początkujący (440 p.)
nieograniczony? chcę tylko program do robienia gier 2d aby zrobić grę na telefon i żeby był mało zaawansowany szablonów najwyżwej nie użyje a stworzę własne assety
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Błędnie interpretuję szablonowość silnika jako jego ograniczenie?

Mam na myśli szablonowość jako podobieństwo pod pewnymi względami wszystkich gier zrobionych w tym silniku
komentarz 6 lipca 2020 przez CruSSik Początkujący (440 p.)
Mi chodzi o szablony jak np masz w unity czyi asset store
komentarz 6 lipca 2020 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Ale w Unity nie musisz korzystać z gotowych assetów. Możesz robić swoje (nie wiem czy dobrze zrozumiałem).
komentarz 6 lipca 2020 przez CruSSik Początkujący (440 p.)
jednak unity nie pojmuję

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 478 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w C i C++ przez Furllen Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2021 w Inne języki przez Tajniakkk Użytkownik (600 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 305 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...