• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

siatka bootstrapa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
161 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2020 w HTML i CSS przez niezalogowany
 <div class="wraper"> 

 <div class="container-fluid">
 
        <div class="header">
 
 <div clsss="col-sm-6">
    <div class="logo"><image src="zdjecia/Logo1.png" style="float:left"> Na Południe</div>
</div>
     <div clsss="col-sm-6">
   <div class="motto"><i> "Nie ważne skąd przybyłeś - </br> ważne dokąd zmierzasz"</i></div>
 </div> 
  

<div class="st">
  <nav class="navbar navbar-expand-lg">
  <div class="collapse navbar-collapse" id="navbarSupportedContent">
	
	 <ul class="navbar-nav mr-auto">
	 <li class="nav-item active">
    <a href="index.php" title="Home"> <i class="icon-home"> </a></i></li> 
  
  <li class="nav-item active">
		<a href="film.php" title="Film" >Film</a></li>
		
   <li class="nav-item active">
		<a href="historia.php" title="Historia" >Historia</a></li>
			
	<li class="nav-item active">
		<a href="kuchnia.php" title="Kuchnia" >Kuchnia</a></li>
	
	<li class="nav-item active">
		<a href="muzyka.php" title="Muzyka" >Muzyka</a></li>
		
	<li class="nav-item active">
		<a href="poradniki.php" title="Poradniki" >Poradniki </a></li>
		
	<li class="nav-item active">
    <a href="omnie.php" title="O mnie">O mnie </a></li>
   
    <li class="nav-item active">
   <a href="englishversion.php" title="English version"> <i class="icon-language"> </a></i></li> 
   </div>
   </ul>
</div>   
    
</div>

   <div class="content">
   <div clsss="col-sm-4">
 <?php echo ' <h2><center> Witaj na mojej stronie! </center></h2></br>
<p style="text-indent: 7%;">Drogi gościu, niezwykle miło mi cię widzieć na mojej stronie! Jest to moja pierwsza strona internetowa w moim życiu - nie badź więc zbyt surowy dla jej wygladu, lub jej braków - poprostu dałem z siebie wszystko co mogłem, aby była jak najlepsza, jeżeli posiadasz jakies uwagi proszę kieruj je bezpośrednio na mojego maila lub na moje social media! Ta strona będzie sukcesywnie rozbudowywana o kolejne materiały, więc wpadaj co jakiś czas, aby sprawdzić co nowego! Strona ta została stworzona przeze mnie z dwóch powodów - po pierwsze mojej niezwykłej miłości do Bałkanów i podróży, oraz z chęci znalezienia nowej pracy, a czy może być lepsza reklama, niż pokazanie swoich umiejętności? Tak więc, ciesz się tą stroną i niech umila ci czas!  </br></br></P>'?>
</div>
<div clsss="col-sm-4">
<div class="Parallax2" class="img-fluid" title="Moje zdjęcie na tle Akropolu ateńskiego">
</div> 
</div>
</br>
<?php echo '<p style="text-indent: 7%;">
Moją stronę podzieliłem na kilka działów takich jak: film, historia, kuchnia, muzyka, poradniki oraz o mnie. W działach tych będę się starał skupić na kulturze Bałkańskiej i nie tylko :) uzupełnieniem mojej tworczości będa filmy, zdjęcia oraz artykuły omawiające Bałkany z mojej perspektywy, natomiast w zakładce "o mnie" będą informacje o mojej osobie jak również dane do kontaktu. </br>
Serdecznie was do tego zapraszam!</p>';?>


<?php echo '<p style="text-indent: 7%;">Jeśli masz jakiś pomysł na stronę, chciałbyś mnie zatrudnić, podjąć jakąś wspołpracę ze mną lub po prostu umowić się na piwo to również zapraszam cię do kontaku! </p>';?>


</br>
 <div clsss="col-sm-4">
<div class="Parallax2"  title="Moje zdjęcie na tle Akropolu ateńskiego">
 

</div>
</div>
</div> 



</br>
   </div>
  
  
  
 <div class="socials"> 
     <div class="socialdivs">
	 
	<div clsss="col-sm-4">
       <div class="FB"> <a href="https://www.facebook.com/" <i class="icon-facebook-rect"target="_blank" title="Zapraszam na mojego Facebooka"> </a></i>
			</div></div>
	   
	   <div clsss="col-sm-4">
       <div class="YT"><a href="https://www.youtube.com/" target="_blank" title="Zapraszam na mój kanał Youtube"> <i class="icon-youtube"> </a></i>
	   </div></div>
	   
	   <div clsss="col-sm-4">
       <div class="G"> <a href="https://accounts.google.com" target="_blank" title="Zapraszam na mój Gmail"><i class="icon-gmail"></a></i>
		</div></div>	   
	   
	   
	   <div clsss="col-sm-4">
       <div class="Linked"><a  href="https://www.linkedin.com/" target="_blank"><i class="icon-linkedin"title="Zapraszam na mój profil na Linkedin"> </a></i>
	   </div></div>
	   
	   <div clsss="col-sm-4">
       <div class="instagram"><a href="https://www.instagram.com/" target="_blank"title="Zapraszam na mój profil na Instagramie"><i class="icon-instagram-filled"></a></i>
		</div></div>
		
       <div style="clear:both" ></div>
     </div>
         
		 
		 </div>
			
  <div class="footer">copyright: napoludnie.pl 2020&copy Strona ta powstła z mojej checi rozwoju w sferze IT oraz zamiłowania do podróży. </br>Twórcą tej strony jest Jan. Chcesz o mnie wiedzieć więcej? Sprawdź moje social media! </div>

Czy ktoś mi wyjaśni jak podpiąć bootstrapa żeby po zmniejszeniu rolowalo sie ladnie napisy i parallaxy? siedze dumam i nie moge cos wymyslic :/ moze czegos nie widze? ew kometarze jak polepszyc rowniez wskazane

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)

Ciężko zrozumieć o co chodzi bez wglądu w stronę lub ewentualnie screenów dlatego odniosę się do ostatniej części

 ew kometarze jak polepszyc rowniez wskazane

Weźmy na przykład div socialdivs: masz w nim divy o klasie col-sm-4 jeśli używasz bootsrapa powinny one znajdnować się wewnątrz diva o klasie row. Nie rozumiem też co na końcu robi

<div style="clear:both" ></div>

Skoro bootstrap (kakładam, że korzystasz z najnowszej stabilnej wersji tj 4) oparty jest na flex-box i nie ma potrzeby dodawania tego. 

Ogólnie sam kod jest bardzo nieczytelny co powoduje, że nieprawidłowo zamykasz tagi, tutaj przykład

<a href="https://www.instagram.com/" target="_blank"title="Zapraszam na mój profil na Instagramie"><i class="icon-instagram-filled"></a></i>

Najpierw otwierasz tag a potem tag i a następnie w złej kolejności zamykasz (najpierw a dopiero potem i. Powinno być na odwrót).

Ogólnie coś takiego

       <div clsss="col-sm-4">
       <div class="instagram"><a href="https://www.instagram.com/" target="_blank"title="Zapraszam na mój profil na Instagramie"><i class="icon-instagram-filled"></a></i>
        </div></div>

Możesz zapisać np w ten sposób:

<div clsss="col-sm-4">
	<div class="Linked">
		<a href="https://www.linkedin.com/" target="_blank">
			<i class="icon-linkedin"title="Zapraszam na mój profil na Linkedin"></i>
		</a>
	</div>
</div>

 

komentarz 3 lipca 2020 przez niezalogowany
ok dzieki sprawdze jak wyglada z row i poprawie bledy
komentarz 3 lipca 2020 przez niezalogowany
ok  wiec tak dodalem row i dziala mi glowna czesc z trescia i parallaxami - tylko jak zmieniam szerokosc okna to znika mi margines przez co strona po lewej i prawej stronie jest mniej czytelna (u gory i u dolu jest ok), no i social divy mimo zamkniecia je w row nadal nie ukladaja sie kafelkami jedna nad drugim, choc najlepiej by bylo jakby sie zwezily w jednej linii) czy divy powinny byc oznaczone w innej klasie, jakies specyficznej? i jak dodac marginesy przy malym oknie?
komentarz 3 lipca 2020 przez niezalogowany

@eunstachy,

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 116 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2019 w JavaScript przez kevin Mądrala (5,010 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w HTML i CSS przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 933 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2018 w HTML i CSS przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...