• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Teoria HTML I CSS

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
738 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2020 w HTML i CSS przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Witam, uczę się CSS i HTML, narazie sytuacja wygląda tak że więcej uczę się teorii tych wszystkich pojęć itp. a programu je tylko trochę ok. 1-1,5 h dziennie, no i ucząc się tej teorii zastanawiam się czy, napewno nie uczę się bez sensu, w sensie chodzi o to że niektóre te rzeczy które się uczę, poprostu nie widzę dla nich zastosowania np. Historia standardu CSS - co każda z wersji umożliwiła. Nwm czy pomoże mi to jakoś i nwm czy się tego uczyć, wiem że ktoś może napisać, że uczas się tego będę wiedzieć jakie daje możliwości css ale czy nielepiej poznać te możliwości w praktyce. Ogólnie to narazie zaczynam i korzystam z materiałów MZ, wiem że to nie najlepsze źródło, ale na start nie jest chyba źle i teorie biorę z definicji wyświetlanych na ekranie w filmach itd. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.
1
komentarz 3 lipca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Na https://developer.mozilla.org masz cały kurs o CSS i HTML wraz z przykładami oraz informacjami, które przeglądarki wspierają daną funkcję. A historia standardu to tylko w ramach ciekawostki :) 

komentarz 3 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

@KosaTV, Dlaczego MZ to nie najlepsze źródło? 

komentarz 4 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Nie jestem pewny czy dotyczy to podstawowej wiedzy, ale podobno są to już przestarzałe materiały.
komentarz 4 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Z tego co pamiętam w kategorii front-endu Pan MZ ze względu na przedawnienie filmów "myli się" tylko w szczegółach takich jak najnowsza wersja danego języka czy wygląd strony z której można dany program pobrać. Samych błędów merytorycznych nie powinno być... (Z wyjątkiem może użyć kilku użyć zdeprecjonowanych znaczników)
komentarz 4 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Ok.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2020 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Historia standardu CSS jest zdecydowanie ciekawostką, która za dużo praktycznej wiedzy nie przynosi – zwłaszcza, że obecnie praktycznie nie ma wersji CSS-a jako takich.

O wiele lepiej byłoby poznawać jakieś zagadnienia z CSS-a, typu flexbox czy grid, i spróbować je wykorzystać w praktyce, tworząc np. prosty layout strony.

komentarz 3 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Tak myślałem, chyba wezmę się bardziej za praktykę, bo lubię pisać kod a na samej teorii i wkuwaniu na pamięć definicji typu, co to jest kaskadowosc itp. tylko się ograniczam. Siedząc 3h bez sensu. Dzięki za odpowiedź.
komentarz 3 lipca 2020 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Akurat wiedza o tym, co to kaskadowosć się przyda. Niemniej bez praktyki trudno to zrozumieć.
komentarz 3 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Tak wiem, chodziło mi o to, że powinien trochę mniej czasu spędzić nad teoria a więcej nad praktyką.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2020 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Nie ma nic lepszego niż praktyka. Na twoim miejscu bym kodował templatki dla wprawy. Najpierw jakieś proste a potem zwiększać stopniowo poziom trudności. Po zakodowaniu wrzucać kod albo porównywać z kodem od templatki. Jak ogarniesz takie podstawy, to iść powoli w jakąś nawigację, interakcje z JS'em etc. Jest grupa na Facebook'u na której wrzucane są templatki aby poćwiczyć kodowanie
komentarz 3 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Chyba tak zrobię, zresztą praktyka jest najlepsza, jeżeli i to chodzi. Dzięki za odpowiedź. Gdzie mogę znaleźć źródła z teorią dotyczącą tych języków, bo nie zamierzam z nią skończyć a jedyną ja ograniczyć.
komentarz 3 lipca 2020 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Jeżeli szukasz czysto teorii lub ewentualnie teoria + praktyka, to mogę polecić Ci Udemy. Kurs są płatne ale nie kosztują dużo (10 - 12 euro). Jeśli kurs kosztuje 300euro, to wystarczy poczekać parę dni i będzie na przecenie za 10 euro.

Kurs Arkadiusza jest świetny, jest nastawiony mocno na teorię i aktualizowany na bieżąco(Co tłumaczy fakt, że w kursie na zmianę pracuje z Win XP, 7 oraz 10 :P). Wszystko tłumaczy krok po kroku + jakieś ćwiczenia / praktyka. Na dodatek w kursie jest bonus wprowadzający do JavaScript'a, jQuery, AJAX etc.

https://www.udemy.com/course/kurs-tworzenia-stron-www-w-html-i-css-od-podstaw-do-eksperta/
komentarz 3 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
O fajnie, napewno skorzystam, dzięki
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

NA podstawie osobistych doświadczeń, wydaje mi się, że warto przede wszystkim uczyć się praktyki, a dopiero potem, kiedy będziesz już w jakimś stopniu zaawansowany i będziesz ubiegał się o pracę, powiedzmy front-end developera, takie "ciekawostki historyczne" mogą się na coś zdać.

Na początek poleciłbym dwa kanały i kursy na nich:

Kanał Pasja Informatyki, na którym powinna Cię zainteresować seria o CSS i HTML

Oraz kanał Samuraj Programowania, na którym także programowania jest seria o HTML i CSS. (Tutaj serii o tej tematyce jest wiele, więc trudno mi podlinkować jedną konkretną).

komentarz 3 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
MZ znam, ale Samuraja nie i napewno sprawdzę. Dzięki.
komentarz 3 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Bardzo polecam, ma on kursy też płatne kursy na Udemy, ale jestem całkowicie pewien, że darmowe filmy Cię zadowolą. Płatne, traktowałbym bardziej jako rozszerzenie wyjątkowo ciekach, Twoim zdaniem, materiałów.
komentarz 3 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Ok, więc zrobię tak jak proponujesz bo wydaje mi się że to rzeczywiście ma sens, na początku sama praktyka poetm teoria, codziennie razem z teoria to ok. 6h się uczę i prawie wgl nie opuszcza pokoju, ale myślę że mimo tego, że uczyłem się teorii trochę za szybko to i tak później mi się przyda.
1
komentarz 3 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Prawda, jednak myślę, że jeśli powiesz swojemu pracodawcy kiedy powstały poszczególne wersje JS czy HTML ale nie będziesz w stanie zrobić podstawowej strony, zdobycie pracy w zawodzie front-end developera może być bardzo trudne
komentarz 3 lipca 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)

Zgadam się i dziękuję bardzo za pomoc.smiley

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 439 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,022 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 591 wizyt
pytanie zadane 12 października 2017 w HTML i CSS przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...