• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szyfrowanie swoich plików do strony www

Object Storage Arubacloud
0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2020 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Witam. Chciałem udostępnić moją aplikację (stronę www) publicznie. Aplikacja wysyłałaby się do osoby, która ją zakupi. Martwi mnie natomiast to, że gdy jedna osoba kupi sobie aplikacje, będzie miała dostęp do jej plików i powysyła je za darmo innym. Czy istnieje jakiś sposób, aby te pliki zaszyfrować?
komentarz 2 lipca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Istnieje proste rozwiązanie tego problemu: SaaS.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
wybrane 4 lipca 2020 przez Bakkit
 
Najlepsza
Można skorzystać z rozwiązań pokroju Zend Guard → https://www.zend.com/products/zend-guard

Ogólnie poszukaj rozwiązań typu PHP obfuscator, PHP encoder albo kompilatorów PHP do binarek (też coś powinno być).
komentarz 2 lipca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Sam obfuscator niewiele da. Zawsze można przekazać plik i dalej będzie działał.
komentarz 2 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
No niekoniecznie. Co to za problem dodać do obfuskowanego kodu proste sprawdzanie, czy kod jest odpalany z określonej domeny i czy klucz licencyjny jest poprawny?
–1 głos
odpowiedź 2 lipca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
edycja 2 lipca 2020 przez JakSky
Można próbować, ale w praktyce jest to praktycznie niemożliwe.
komentarz 2 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś. Załóżmy, że kupujesz u mnie stronę www. Dostajesz pliki i odpalasz je sobie na vps. Ja chcę uniknąć, abyś wysłał te pliki swojemu koledze, który dzięki Tobie będzie miał tą stronę za darmo.
komentarz 2 lipca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Edytowalem :)  myślałem, że chcesz sprzedawać aplikacje przez stronę. Jak chcesz samą stronę -to jest to bardzo trudne do zabezpieczenia, wręcz niemożliwe.
–2 głosów
odpowiedź 2 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
przywrócone 2 lipca 2020 przez _Pita_
Nie jestem pewien czy taka odpowiedź Cię zadowoli, ale ja zrobiłbym to w taki sposób:

Stronę upubliczniłbym zwyczajnie za darmo, ale np. w PHP w oparciu o SQL dodałbym taką funkcjonalność:

(pseudokod)

Jeżeli IP użytkownika znajduje się w bazie "Zarejestrowani"  to udziel dostępu

W innym przypadku zażądaj podania kodu (kod rozsyłałbyś osobą, które wykupiły dostęp)

Jeżeli podany kod znajduje się w bazie "Kody", dodaj IP tego użytkownika do bazy "Zarejestrowani" i udziel dostępu a następnie usuń ten kod z bazy "Kody"
komentarz 2 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Żeby to obejść wystarczy, że ktoś stworzy bazę na localhoście ze swoim zarejestrowanym ip i do niej podepnie to sprawdzanie.
komentarz 2 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Musi "podpiąć to sprawdzanie" za pomocą PHP który jest językiem backendowym, przez co nie widać jak nazywają się dane bazy. Co więcej pod inną domeną (tu: localhost), te bazy nie będą utworzone i nie będą zawierać kodów.( Dodatkowo można zmienić nazwy tych baz na ciąg losowych znaków, co znacząco utrudni część ataków, jednak nie uważam aby było to potrzebne)
komentarz 2 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

Musi "podpiąć to sprawdzanie" za pomocą PHP który jest językiem backendowym, przez co nie widać jak nazywają się dane bazy.

Wejdzie w plik php, który łączy się z moją bazą, za pomocą VSCode i przekieruje dane logowania na swoją bazę.

komentarz 2 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
W jaki sposób miałby edytować kod backendowy? Jeżeli ma jakiś program, pozwalający mu na edycje i/lub podglądanie kodu php to raczej niewiele jest zabezpieczeń webowych, które go powstrzymają... (Nie mówię tu o atakach pokroju SQL Injection, bo przed tymi można stosunkowo łatwo się zabezpieczyć
komentarz 2 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
A no w taki że wejdzie w plik na vps i sobie go otworzy.
komentarz 2 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Jeżeli nie miałby przykładowo hasła do hostingu (bezpośredniego dostępu do oryginału strony php) niemożliwe byłoby zobaczenie kodu php
komentarz 2 lipca 2020 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Chyba chodzi o to, że przy sprzedaży tworzysz back-endową instancję dla klienta na swoim serwerze, a jemu wysyłasz tylko front-endową część.
komentarz 2 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

W jaki sposób miałby edytować kod backendowy?

Normalnie, w końcu cały problem zasadza się na tym, że tę aplikację kupuje i dostaje kod źródłowy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 15 października 2018 w C i C++ przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w Nasze projekty przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 27 października 2021 w Inne języki przez armen10 Początkujący (420 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...