• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer stacjonarny do 2000zł gdy mam procesor, dysk i peryferia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
178 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Cześć,

Szukam komputera stacjonarnego do 2000zł. Posiadam dysk SSD 120Gb, HDD 1Tb oraz procesor i5-4590, nie wiem czy nadaje się on do czegoś ale jeżeli tak to chciałbym go wykorzystać.

Komputer będzie używany głównie do grania oraz do programów typu CAD. Oglądałem wystarczająco filmów żeby złożyć go samemu ale nie czuję się na siłach żeby wybrać podzespoły.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
wybrane 3 lipca 2020 przez Kuba233
 
Najlepsza

Sam procesor ma już parę lat, ale moim zdaniem wystarczy do budżetowego komputera do grania, lecz będziesz musiał zakupić parę używanych części. Do tego procesora najlepiej będzie zakupić jakąś płytę główną na chipsecie H81/B85, przykładowo tą: MSI B85M-E45. Możesz poszukać jakiś lepszych okazji na allegro/olx np. z twojej okolicy.

Pamięci RAM przykładowo 8GB 1600MHz również używane oraz tak samo jak poprzednio, możesz poszukać czegoś innego w okolicy. Najlepiej będzie trzymać się parametrów DDR3, 8GB, 1600MHz, preferowane 2 kości po 4GB.

Do tego parę nowych części takich jak:
Obudowa: https://www.x-kom.pl/p/560481-obudowa-do-komputera-silentiumpc-armis-ar6.html
Zasilacz: https://www.x-kom.pl/p/559355-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-m3-600w-80-plus-bronze.html
Karta graficzna: https://www.x-kom.pl/p/529518-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1650-super-windforce-oc-2x-4gb.html

Razem wychodzi około 1800zł, lecz zależy jakie używane części kupisz. Osobiście te 200zł wydałbym na 16GB pamięci RAM, bo jak dla mnie 8GB to trochę mało w przypadku kiedy poza grą w tle używasz jakiś innych programów typu discord, czy nawet przeglądarka.

 

komentarz 2 lipca 2020 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Jeżeli uda mi się kupić używaną obudowę i zorganizować trochę więcej pieniędzy to kupić lepszą kartę graficzną czy procesor będzie bottleneckiem? Zasilacza i karty raczej używanych kupować nie będę.
komentarz 3 lipca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Raczej nie warto kupować droższej karty do tego procesora.
komentarz 3 lipca 2020 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Czyli jeżeli chodzi o późniejszy upgrade tego komputera to będzie to wymiana prawie wszystkiego? To może opłaca się dołożyć te kilka stówek i zamiast używać tego procesora kupić coś innego co będzie można potem wymieniać na lepsze? Chyba, że w tej kwocie nic lepszego i tak nie ma
komentarz 3 lipca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
No w tym przypadku jakikolwiek upgrade wiązałby się z wymianą procesora, płyty głównej i pamięci RAM. Jeżeli jesteś w stanie wydać ~2500zł, to mogę na szybko złożyć ci coś lepszego, z możliwością rozbudowy.
komentarz 3 lipca 2020 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Jeżeli masz wolną chwilę to jasne. Jeżeli nie uda mi się zorganizować pieniędzy to kupię ten pierwszy a jak uda to ten za 2.5k. Może ktoś kupi używany procesor. Z góry wielkie dzięki
1
komentarz 3 lipca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
https://www.x-kom.pl/lista/damp3elbs

W niedalekiej przyszłości warto będzie rozbudować RAM do 16GB.
komentarz 8 lipca 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Przy tej cenie to warto dołożyć do Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 547 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Paweł Paweł Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 166 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez mapi1592 Nowicjusz (200 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...