• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Pomocy! Ruby się psuje... Bardzo...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2020 w Ruby przez PaczkaTeksturuw Nowicjusz (140 p.)
zamknięte 7 lipca 2020 przez PaczkaTeksturuw

Z Rubym znam się od dawna. Pisałem większy projekt, ale napotkałem pewnien problem. Mianowicie nie mam możliwości robienia jakichkolwiek operacji na plikach. Myślałem, że ja coś robię źle, ale po stworzeniu na nowo prostego skryptu napotkałem ten sam problem. Również po wczytaniu czegokolwiek od użytkownika do zmiennej Ruby zastyga (nie da się zrobić niczego po tej instrukcji). Nie znalazłem odpowiedzi na Stackoverflow, a jest to bardzo irytujące. Z rzeczy, ktore probowalem:

x = gets
x = gets.chomp
x = gets.chomp!
x = gets.to_i
x = gets.chomp.to_i
x = gets.chomp!.to_i
x = $stdin.gets
x = $stdin.gets.chomp
# etc

Żadne nie działa. Dodatkowo wczoraj Ruby zamarzł przy próbie stworzenia obiektu, a dziś nie puścił mnie nawet z takim kodem:

def a
    return 10
end

puts a

Nie da się programu uruchomić. Konsola (zarówno cmd (odpalane poprzez ruby nazwapliku.rb oraz klikając na plik rubiego) jak i od Sublime Text) uruchamia się i na tym koniec. Co dziwne zmiana 10 po returnie na np. 4 uruchamia program bez problemu.

Nie instalowałem żadnych gemów i zastanawiam się czy jest może jakaś opcja "naprawy" Rubiego.

Jeżeli nie, spróbuję zainstalować od nowa, ale jeżeli stało się to raz, możliwe że stanie się i drugi.

komentarz zamknięcia: Rozwiązano problem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Trochę faktycznie dziwne zachowanie, bo przynajmniej drugi kod powinien się odpalić bez problemu. Na jakim systemie działaś i w jaki sposób zainstalowałeś Ruby?
komentarz 7 lipca 2020 przez PaczkaTeksturuw Nowicjusz (140 p.)
Dosłownie 5 minut temu rozwiązałem problem. Z niewiadomych mi przyczyn dopisanie literki "a" na początku programu rozwiązuje wszelkie problemy...

Na Macu nie mam takich problemów.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 726 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2020 w Ruby przez Magus Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,875 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2016 w Ruby przez james30k Bywalec (2,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2023 w Ruby przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...