• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie szukać aktualnych poradników HTML i CSS?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2020 w HTML i CSS przez asdsad Początkujący (420 p.)
Witajcie! :) Kupiłem książkę Jon Duckett - HTML i CSS lecz dowiedziałem się tutaj od Was, że część rzeczy z tej książki jest nieaktualna. Znacie sprawdzone strony w wersji polskiej i angielskiej odnośnie tych 2 języków gdzie wszystko jest na bieżąco aktualizowane? :)

Z góry dzięki za pomoc :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
wybrane 1 lipca 2020 przez asdsad
 
Najlepsza

Osobiście polecam stronę. Dość często ją odświeżają i osobiście nie widziałem żadnych błędów.

Niektórzy polecają w3schools jednak dość często występują tam błędy merytoryczne i strona bardzo rzadko odświeża swoje artykuły...

komentarz 1 lipca 2020 przez asdsad Początkujący (420 p.)

Witaj ponownie _Pita_ ! Dzięki :) Stawiam wirtualne piwo! laugh

komentarz 1 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

 dość często występują tam błędy merytoryczne

Dlatego nie widzę sensu w polecaniu źródła, które jest po prostu słabe. 

komentarz 1 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
W3S podaje działające przykłady i można przetestować działanie danej funkcji, może komuś się przyda
1
komentarz 1 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
MDN też to robi i można przetestować na żywo, a w dodatku materiały są wyższej jakości.
komentarz 1 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Napisałem "Niektórzy polecają" i dodałem że są błędy, więc nie rozumiem co w tym złego? Istnieje taka strona więc ją podałem zaznaczając przy okazji że jej jakość pozostawia wiele do życzenia
1
komentarz 2 lipca 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Comandeer, jestem ciekawy co tak naprawdę to w3schools ci zrobiło, ponieważ gdzie ktoś nie wspomni o tej stronie to zjawiasz się ty ze swoją błyskotliwą recenzją, która zawsze jest taka sama. Czasem mam wrażenie, że tobie przychodzi jakieś powiadomienie o tym, że ktoś wspomniał o tej stronie xD. Osobiście skorzystałem z tej strony kilka razy gdy potrzebowałem zobaczyć przykłady dla niektórych właściwości CSS i te przykłady wcale nie były błędne. Nie mam ci za złe, że masz taką złą opinie o tej stronie ale widząc twoją wrogość od kilku lat do tej strony ciekawi mnie co się wydarzyło.
1
komentarz 2 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Po prostu mnie wkurza polecanie tej strony mimo wszystkich błędów, jakie tam są, mimo bzdur, jakie tam popisano, mimo istnienia lepszych darmowych źródeł. Bo "są przykłady na żywo". Kurde, mamy 2020 rok, znalezienie przykładów na żywo poza stroną, która powiela szkodliwe mity webdeveloperskie, nie jest trudne.

Po prostu nie ma żadnego powodu, by polecać tę stronę, skoro istnieją inne, wielokrotnie lepsze źródła. A już polecanie jej przy świadomości jej błędności uważam za całkowicie bezcelowe i wręcz szkodliwe.

komentarz 2 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Ja jej nie polecam tylko informuję o jej istnieniu, to dwie różne rzeczy... Tak jak napisałem, NIEKTÓRZY by ją polecili ale ma błędy. Z tego co rozumiem zgadzasz się z tym?
komentarz 2 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Nie łap mnie na sztuczki erystyczne.

Jeśli strona jest zła i wiesz o tym, nie ma sensu cokolwiek o niej mówić w kontekście tematu o dobrym poradniku.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 378 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Mimoid Użytkownik (760 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 229 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2017 w PHP przez TMMT Użytkownik (870 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...