• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ksiazki do javy na poczatek

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
398 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2020 w Java przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
Witajcie mozecie mi polecic ksiazki do javy ? dla poczatkujacego ? Warto isc w jave czy lepiej c# ? Pisalem jakis czas w cpp :)

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 lipca 2020 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
Horstmann przytłacza bardzo dużą ilością zaawansowanych i szczegółowych informacji, nieraz trzeba się dobrze wczytać żeby zrozumieć  intencje autorów. Używa wielu wyrażeń, pojęć nie omawianych w jego książce (stos wywołań etc.). Książka jak najbardziej wartościowa, jednak trzeba mieć jakieś doświadczenie ze światem programowania i należy wiedzieć co chce się zrobić przy pomocy Javy, wtedy pozycja ta jak najbardziej odpowiednia.

 

Pozdrowienia
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja ze swojej strony, na początek polecam ci tą książkę:

https://helion.pl/ksiazki/java-w-24-godziny-wydanie-viii-rogers-cadenhead,jav24h.htm#format/d
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2020 przez mibdbz Gaduła (4,300 p.)
Ja czytałem między innymi "Java. Rusz głową"

https://helion.pl/ksiazki/java-rusz-glowa-wydanie-ii-kathy-sierra-bert-bates,javrg2.htm#

Ale niewiele mi ten sposób prezentacji dał. Hortsmann bardziej do mnie trafił.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

To są dwie różne ścieżki, dwa różne języki, dwa różne zastosowania... kwestia tego kim chcesz zostac, co Ci się bardziej podoba.... takie pytanie jest bez sensu. 
Do Javy na start fajnie sprawdzi się  Java Podstawy- jednak generalnie ksiązki są jedynie dobrym dodatkiem do poduszki :) 
https://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-xi-cay-s-horstmann,javp11.htm#format/d
więc nie liczyłbym na kokosy, po przeczytaniu wazne żeby rozumieć co się dzieje w kodzie i zacząć pisać własne projekty. 
Za najlepszą swoim zdaniem uważam 
https://helion.pl/search?qa=&serwisyall=&szukaj=java&wprzed=&wprzyg=&wsprzed=&wyczerp=
ale jak mówie, ja na starcie nigdy się nie uczyłem z ksiażek, a jedynie czytałem je do poduchy :) bo naukę opierałem o praktyczne pisanie 

komentarz 2 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Za najlepszą uważam.... czyli konkretnie którą?
1
komentarz 2 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
1
komentarz 2 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
OK, Herbert Schildt. Rzeczywiście dobra.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Najlepsza ksiązka do Javy to swego czasu była "thinking in java". Nie wiem natomiast czy już jest wydanie dla Javy 11.
komentarz 2 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Nie ma Bruce Eckel zakończył chyba na Javie 5 czy 6
komentarz 3 lipca 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Warto wspomnieć, że ta książka jest dostępna za darmo.
komentarz 8 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
większość teraz jest za darmo, wystarczy dobrze poszukać :D
–1 głos
odpowiedź 2 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Raczej to C++ zdobył miano najlepszego języka programowania dla początkujących, ale to co wybrać zależy głównie od planowanej przez Ciebie ścieżki rozwoju.

Co do książki to chyba całkiem niezła jest "Java. Przewodnik dla początkujących".
1
komentarz 3 lipca 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Jakie to grono osób uznało tak? Zazwyczaj spotykam się z stwierdzeniem, że tym najlepszym dla sam początek to phyton.
komentarz 3 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Przykładowo Pan MZ w swoim odcinku o tym właśnie języku. (pierwsze 40s)

komentarz 6 lipca 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Pan Mirosław sam powiedział, że to jest jego osobista opinia. Rozumiem porównywanie z łaciną. Wydaje mi się, że jest to akademickie myślenie, które staje się mniej popularne. Częściej na zachodzi widać Pythona jako pierwszy język na uczelniach.
            Po drugie zgodnie z tą logiką powinniśmy uczyć się łaciny przed nauką np. francuskiego i Smalltalk przed nauką jakiegokolwiek języka OOP.
komentarz 8 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
tylko standardy się zmieniają o ile język jest niezmienny, to faktycznie nie ma sensu stosować czegoś, co zostało ZASTĄPIONE czymś innym, lepszym, optymalniejszym etc.
W Javie często z nowymi wersjami, stare "metody' biblioteki mogą stracić ważność na zasadzie przysłonięcia @deprecated ... wtedy jasno kompilator zwróci nam nawet uwagę, że nie powinno się tego stosowac, czy też nie będzie można dla tej wersji języka
–2 głosów
odpowiedź 1 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

C# vs Java

 

Książki: Helion.pl oraz PWN księgarnia - do wyboru do koloru. Na początek poleciłbym chyba ksiązki Cay-a Horstmann.

 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 465 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2021 w Java przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,856 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2018 w JavaScript przez Niskol123 Początkujący (400 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2015 w C i C++ przez adenek Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...