• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Niewidoczne dyski E F G na liście w "Ten Komputer"

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
333 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez remoh Początkujący (390 p.)
zamknięte 1 lipca 2020 przez remoh

Witam,

Od paru dni mam problem, który sprawia, że nie widzę w "Ten Komputer" dysków E F G.

Dyski działają. Mogę je bez problemu używać jeśli dostane się do nich skrótem albo wpisując literę w pasek adresu. Jak coś instaluję to mam je na liście wyboru lokalizacji.

Próbowałem usuwać i przypisywać na nowo litery do dysków. Bez skutku.

Co jest dziwne, gdy zmienię na tych dyskach litery na  A B H J itd. to są wyświetlane poprawnie.

 

Podejrzewam, że ten problem może być spowodowany skorzystaniem (pierwszy i ostatni raz) z nieprofesjonalnego Antywirusa (Zemana AntiMalware), który usunął mi z systemu plik/folder o ścieżce "s-1-5-21-1535959305-3968090092-2942432950-1001\software\microsoft\windows\currentversion\policies\explorer"

 

Wygląda mi to na ścieżkę w rejestrze

"Komputer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer"

lub

"Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer"

 

Naprawiłem cały rejestr za pomocą komendy "sfc /scannow", tak jak w tej dokumentacji: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

Niestety, bez zmian.

 

Udało mi się wyodrębnić z kopii zapasowej sprzed 2 miesięcy te dwa foldery z rejestru. Jednak jak próbuje je zimportować to wyskakuje mi błąd:

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

PS. Nie jestem w 100% pewien czy ten problem się pojawił po tym jak mi antywirus usunął te pliki z rejestru ale wszystko na to wskazuje.

W tamtym okresie zainstalowałem dodatkowo 2 antywirusy "RogueKiller" i "Zemana AntiMalware". Przeskanowałem system w poszukiwaniu śmieci dopiętych do firefoxa, które raz na jakiś czas otwierały mi reklamę w okienku. RogueKiller nic nie wykrył. Zemana wykrył 65 "wirusów" z czego 64 to były pliki ze sterowanika AMD i antywirusa Kaspersky. Usunąłem tylko ten jeden, który opisałem wyżej i odinstalowałem obydwa antywirusy. Pod koniec odinstalowywania poproszono mnie o restart komputera. Po restarcie zauważyłem brak dysków w "Ten Komputer".

komentarz zamknięcia: problem rozwiązany
komentarz 1 lipca 2020 przez remoh Początkujący (390 p.)

Problem rozwiązany. Udało mi się zimportować do  rejestru:

 "Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" 

i:

"Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer"

ze starej kopii zapasowej.

 

Wcześniej próbowałem zaimprotować:

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

zamiast:

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

 

Tym razem nie było błędów i znowu widzę wszystkie dyski.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 617 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 7,670 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Krupenz Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...