• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edycja tresci strony www

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
141 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2020 w HTML i CSS przez ratatangauya Nowicjusz (150 p.)
Cześć. Od niedawna uczę sie tworzenia stron internetowych opartych o HTML, CSS I podstawowy JS. Zastanawiam się czy jest jakieś proste narzędzie dzięki ktoremu użytkownik(wlasciciel strony) mogłby zmienić treść strony. Np mógł  łatwo zaktualizować menu swojej restauracji. Wiem, że są systemy cms takie jak wordpress ale ich struktura i swoboda kreacji wydaje mi sie zbyt skomplikowana. Czy istnieje proste narzędzie dzieki ktoremu można wizualnie edytować np wskazana sekcje na stronie?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,140 p.)
wybrane 1 lipca 2020 przez ratatangauya
 
Najlepsza

Mimo tego, że nie przepadam za wordpressem to uważam że stwierdzenie

 struktura i swoboda kreacji wydaje mi sie zbyt skomplikowana

mocno mija nie z prawdą. Żaden mój klient jeszcze nigdy nie narzekał, że strona stworzona na wordpressie jest trudna do obsługi. Dodatkowo musisz pamiętać że pewne ograniczenia zawsze będą, i nie ma możliwości aby klient sam mógł dostosować wszystkie elementy na stronie.

Co do tworzenia panelu administracyjnego - możesz to zrobić ale po co wymyślać koło na nowo? Właśnie po to są systemy CMS.

komentarz 1 lipca 2020 przez ratatangauya Nowicjusz (150 p.)
Zbyt skomplikowana dla mnie. Nie chodzi o obsługę WP, a o tworzenie layoutu. To moze zapytam inaczej. Czy jest jakiś prosty i skuteczny sposób żeby przenieść stronę html/css do wp?
komentarz 1 lipca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,140 p.)

Nie jest to nic skomplikowanego ale po prostu trzeba się tego nauczyć :) Zobacz na przykład ten tutorial

komentarz 1 lipca 2020 przez ratatangauya Nowicjusz (150 p.)
Dzięki :) zerkne na to:) może rzeczywiście nie ma sie co rozdrabniać i trzeba się tego WP nauczyć ;)
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Załóżmy, że na stronie masz artykuł o programowaniu. Tworzysz panel administracyjny, do którego dostęp będzie miał tylko właściciel strony. Tam wstawiasz formularz wraz z inputem text (lub nawet textarea), który po uzupełnieniu zapisze zawartość w bazie danych. Gdy użytkownik wejdzie w artykuł o programowaniu powinna wyświetlić mu się zawartość z bazy danych.
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
edycja 30 czerwca 2020 przez _Pita_
Na chwilę obecną widzę dwa sposoby, jeden "bardziej profesjonalny", drugi trochę mniej.

1. Został opisany dość dobrze przez mojego poprzednika i polegałby on na stworzeniu osobnego panelu dla administratora, jednak byłoby to dość skomplikowane i praktycznie nie do zrobienia przez 1 osobę.

2. To wstawienie przykładowo wspomnianego przez Ciebie menu do zmiennej, dzięki czemu jeżeli zmieniłby jedną potrawę lub jej cenę w pliku powiedzmy menu.js, to cena mogłaby się zmienić od razu na całej stronie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 465 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 521 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w Systemy CMS przez timati Bywalec (2,060 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 3,073 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Wookiee Użytkownik (980 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...