• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 strasznie długo się uruchamia i zacina przy pulpicie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,181 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Tymooteusz Nowicjusz (160 p.)
Dzień Dobry!

Kilka dni temu (właściwie chyba już ponad 2 tygodnie) kupiłem komputer DELL G3 z procesorem i7 9 generacji oraz potężną kartą graficzną GTX 1660 TI super max Q. Na początku przy kilku pobranych grach (tak, to komputer do gier) takich jak CS:GO, Fortnite komputer odpalał się w trymiga (podajrzę 20-23 sekund), od 3 dni nagle zaczął się dziwacznie uruchamiać. Loguję się PIN-em i na pulpicie wszystkie ikonki to białe kartki, klikając na nie nic się nie działo, był kursor ładowania. Po kliknięciu przycisku WINDOWS na klawiaturze ekran robił się lekko biały i tak jakby "Odświeżał" i wracał znów do białych ikonek i tak po kilku takich seriach "wkliknięć i czekania" wszystkie ikonki się normalnie pokazywały i wszystko działało. Akurat dzisiaj na pierwszym odpaleniu było to ponad 80 sekund więc pomyślałem, że coś trzeba z tym zrobić. Szperałem w ustawieniach i na różnych forach, uruchamiałem tryb diagnostyczny, próbowałem nawet zmienić na dedykowaną kartę graficzną zamiast GTX-a i może to spowoduje, że system szybciej się uruchomi. Nic to nie dało. Jeszcze przed uruchomieniem z trybem diagnostycznym uruchomienie komputera wyniosło aż 300 sekund, tak samo potem z tym trybem. Natomiast w ustawieniach doczytałem, że podczas wcześniejszego uruchomienia system spowalniał plik svchost.exe (Plik, który zajmuje się plikami .dll). Jest to nowy komputer, od tego czasu nie były instalowane żadne niezaufane programy (jest tylko 5 gier dość znanych z programu Steam oraz Fortnite z Epic Games Launcher, 360 total security oraz 4 programy graficzne CorelDRAW oraz Minecraft z oficjalnej strony Minecraft.net oraz był program Java, który usunąłem). Niestety nie mam pojęcia co mogę dalej zrobić, aby uwikłać się z tym dręczącym problemem, że nowy komputer aż tak długo się ładuje.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2020 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
Spróbuj sformatować, później przy instalacji sterowników (po kolei) rób restart kompa, by się upewnić, czy to nie wina któregoś z nich.
komentarz 30 czerwca 2020 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
*bo jeśli to po 3 dniach zaczęło się dziać, musiałeś sam coś zrobić, najprawdopodobniej wina stera jakiegoś
komentarz 30 czerwca 2020 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
mój błąd, nie po trzech dniach, tylko po około 1,4 tygodnia, tak czy tak, format, instalacja sterowników, a potem przy instalacji gier sprawdzaj, czy wszystko poprawnie idzie, jeśli po którejś instalacji gry to się zaczyna dziać, wina może być w składnikach danej gry
komentarz 30 czerwca 2020 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
albo odśwież pamięć i pomyśl, co instalowałeś 3 dni temu i spróbuj to odinstalować, jeśli nie chcesz iść na grubą wodę jaką jest format, oczywiście jedynie on Ci powie w najprostszym sposobie, czy to wina systemu, bo jeśli po formacie dalej tak będzie, to może jakiś podzespół wadliwy jest?
komentarz 30 czerwca 2020 przez Tymooteusz Nowicjusz (160 p.)
wydaję mi się, że tak się zadziało po instalacji Javy oraz programu OptiFine bo potrzebowałem ich do ściągnięcia Shaderów do Minecrafta, chociaż nie powinno bo codziennie są setki milionów pobrań obu programów. Możliwe, że muszę zaaktualizować sterowniki bo zauważyłem, że mam aż 15 ich z dostępna aktualizacją. Właśnie po żadnej grze nie było takich problemów, bo po każdej instalacji po prostu wyłączałem komputer i za jakiś czas dopiero go odpalalem i zandych problemów nie było. Formatu też nie chcę robić bo już w miarę dużo rzeczy jest zapisane tam oraz ściąganie od nowa tych wszystkich programów nie kusi mnie zbytnio...
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2020 przez Tymooteusz Nowicjusz (160 p.)
Już wszystko okej, okazało się, że program COREL DRAW był wadliwy, wystarczyło usunięcie go i wszystko śmiga :D Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 9,579 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 450 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 322 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...