• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

potrzebuję porady

Object Storage Arubacloud
0 głosów
386 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez lujasjeden Użytkownik (860 p.)
Po wakacjach ide do 4 klasy technikum niestety z moim kierunkiem nie wiaze przyszlosci i tez nic na nim sie nie naucze jezeli chodzi o to co chce robic w przyszlosci. Od okolo roku ucze sie sam matematyki najpierw byl to poziom podstawowy a jakies 3 miesiace temu zaczalem rozszerzenie. Bardzo lubie matematyke i tez wciagnalem sie w programowanie i w sumie na tym chialbym sie skupic i z to chcialbym robic w przyszlosci. Prosze o pomoc bo kompletnie sie nie orientuje jak ze studiami z takimi zainteresowaniami, bo nie umiem fizyki, ostatnia fizyke mialem ponad 2 lata temu i w sumie nie lubie jej tak mocno jak matematyki i nie chcialbym w sumie sie jej uczyc z faktem w glowie ze poswiecam na to mnostwo czasu (bo musialbym sie uczyc sam) zeby byc przecietnym. Tez nie chcialbym skonczyc jakis studiow po ktorych moglbym zostac tylko nauczycielem matematyki, to pewnie plytkie myslenie wiec prosze tez o opisanie co mozna robic po takich studiach. W ogole myslalem o automatyka i robotyka, tam jest podobno duzo matmy i programowania tak gdzies kiedys przeczytalem ale nie wiem ile w tym prawdy. No i umiem dobrze angielski.

Tldr.

Jakie studia z dobrze napisana matura z matematyki i angielskiego, z zainteresowaniami do matematyki i programowania.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Może po prostu informatyka?

Spis kierunków informatycznych
Automatyka i robotyka to też moim zdaniem dobry pomysł
Trzymam kciuki ;)

komentarz 1 lipca 2020 przez lujasjeden Użytkownik (860 p.)
szczerze to nigdy mnie nie interesowaly komputery a wrecz przeciwnie no i w sumie jestem beznadziejny w tym, aczkolwiek programowanie mnie wciagnelo, AiR to pierwsze co mi przyszlo do glowy ale chyba jednak bede musial sie nauczyc tej fizyki, nie wiem nic o kierunku matematyka w technice, moze ty masz jakies informacje na ten temat? Albo studiowanie samej matematyki na uniwersytecie tylko nie wiem czy sama matematyka jest oplacalna, czytalem ze glownie po tym idzie sie w kierunku ekonomii i nic wiecej nie wiem co daje ci skonczenie matematyki a ekonomia tez mnie nie kreci
+1 głos
odpowiedź 30 czerwca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Automatyka i robotyka... Tam nie uciekniesz od fizyki.

Może warto się zainteresować kierunkiem Data Science. Z drugiej strony to, że teraz na poziomie szkoły średniej lubisz matematykę to jeszcze o niczym nie przesądza. Na studiach prawdopodobnie matma podzieli się na dyskretną oraz analizę matematyczną i algebrę liniową.

Jeśli chcesz pracować to studiów informatycznych nie polecam.
komentarz 30 czerwca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Jeśli chcesz pracować to studiów informatycznych nie polecam.

Dlaczego?

1
komentarz 30 czerwca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Bo szanuję swój czas. Studia informatyczne w znaczącym stopniu to wiedza teoretyczna, naukowa oraz mająca szczątkowe pokrycie w zastosowaniach komercyjnych.

Ogrom osób prowadzących zajęcia to ludzie którzy nigdy nie opuścili uczelni, nie odnaleźli się na rynku pracy, albo pracują od 100 lat w jednej firmie gdzie zatrzymali się w rozwoju.
komentarz 30 czerwca 2020 przez lujasjeden Użytkownik (860 p.)

@Ehlert, dzieki za odpowiedz, ok a co myslisz o kierunku matematyka w technice?

I jakie studia dla osoby, która np chcialaby pracowac np w Riot Games, google, facebook. Wiem ze to wysokie ambicje ale chodzi o przyklad.

 

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 349 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 791 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...