• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Z jakiej technologi skorzystać przy tworzeniu aplikacji?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
294 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2020 w Inne języki przez bartekr90 Nowicjusz (150 p.)
Cześć,

na wstępie zaznaczam, że nie mam doświadczenia w kodowaniu, ale chcę to zmienić :). Z tego co zauważyłem, to osoby na tym forum dobrze znają się na rzeczy, więc może ktoś mi pomoże, a mój problem jest następujący. W pracy muszę przepisywać dane ze strony do programu i pomyślałem, że fajnie było by mieć aplikację, która robiła by to za mnie. Jakie technologie pozwolą mi napisać taki program, który pobierze dane ze strony i wprowadzi je do programu do fakturowania? Czego powinienem się nauczyć, by przygotować sobie taką aplikację?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (252,780 p.)
edycja 28 czerwca 2020 przez VBService

Ja proponuje:

  1. Python i bibliotekę Panda.
    The easiest way to grab data out of a web page in Python
    Pandas: powerful Python data analysis toolkit Release 1.0.5 [ pdf ]
    What is Pandas? Why and How to Use Pandas in Python [ yt ]
  2. PHP - Grab content from another website daily
    Client URL Library [ cURL ]
    PHP Tutorials: Show Recent Twitter Tweets using cURL [ yt ]
    PHP: fsockopen - Manual

  3. Czasem wystarczy hta, javascript (jQuery, ajax), vbscript
    Get JSON data from external URL

    <iframe src="http://www.w3schools.com/" scrolling="no"></iframe>
    
  4. C# i kontrolka WebBroswer wink


 

1
komentarz 29 czerwca 2020 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
PHP bym odzrzucił z tej listy i skupił się na pythonie ewentualnie C#
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

A może Selenium + jakikolwiek język?

0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2020 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)

Ja bym proponował C++ gdyż jest użyteczny i bardzo łatwy do nauczenia oraz co najważniejsze popularny - odpowiedzi na ewentualne problemy (podczas nauki są one częste) często można znaleźć na internecie bez większego trudu. Innym aspektem jest fakt że większość programów jest napisana w C++ a więc duże prawdopodobieństwo jest że ten program do którego wpisujesz dane także jest napisany w tym języku. Zapewni to większą kompatybilność.

Na start polecam ten kurs: https://youtu.be/ErOzmh3BiXU (tu link do odcinka wstępnego)

Zdobytą wiedzę polecam uzupełniać o materiały z internetu np z tej strony: http://shebang.pl/kursy/programowanie-cpp/

Miłej Nauki! :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 415 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez Verti Nowicjusz (160 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...