• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ISP blokuje ruch z zewnątrz

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
586 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)

Witam

Mam pewien problem z dostępem do sieci z zewnątrz. Razem z kolegą chcieliśmy pograć w minecraft na multi. Kolega chciał postawić serwer u siebie. Zaczęliśmy od tego, że kolega ustawił swoim routerze statyczne IP dla swojego komputera oraz przekierowanie odpowiednich portów lecz tutaj pojawia się problem. Wydaje mi się, że ISP blokuje ruch przychodzący z zewnątrz(obaj mamy internet od tego samego dostawcy). Tutaj wyniki mojej ispekcji

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,300 p.)

Temat niedawno "wałkowany" na Naszym forum: Tworzenie serwera minecraft.
Podpowiem tylko, kluczem jest: Hamachi wink

1
komentarz 26 czerwca 2020 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Nie da się obejść tego problemu nie używając VPN ? Nie chce instalować dodatkowego oprogramowania.
komentarz 26 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,300 p.)
komentarz 29 czerwca 2020 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Wiem jak postawić serwer minecraft. Lecz tutaj chodzi o to, że mój ISP każdy pakiet który przychodzi z zewnątrz przerzuca wiele razy między dwoma routerami przez co TTL pakietu(które max wynosi 16 przeskoków przez router) zmniejsza się do 0. A jak jest 0 to pakiet jest usuwany.

Wdaje mi się, że blokują to dlatego ponieważ wykupienie static IP to dodatkowy przychód dla nich. Normalnie mógłbym sobie zasetupować jakiś darmowy dyndns i nie potrzebowałbym płacić nic.
komentarz 29 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,300 p.)

Sam sobie odpowiedziałeś.

Wdaje mi się, że blokują to dlatego ponieważ wykupienie static IP to dodatkowy przychód dla nich. Normalnie mógłbym sobie zasetupować jakiś darmowy dyndns i nie potrzebowałbym płacić nic.

Więc mając "ruchomą ipkę" musisz użyć coś w rodzaju Hamachi (vpn itp.)

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Do sprawdzenia, czy porty są otwarte, czy zamknięte nie służy ani ping, ani traceroute. Z tego co pokazujesz, to wygląda jedynie na źle ustawiony routing po stronie ISP.  Do sprawdzenia dostępności portów służy NMAP.

Skąd pomysł, że TTL jest maks 16?

Statyczne IP nie ma nic wspólnego z dostępnością pakietów spoza sieci LAN.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 345 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 524 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2021 w Sieci komputerowe, internet przez krukWiesio Początkujący (400 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 375 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w C i C++ przez Piotr Batko Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...