• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Antywirus i c#

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w C# przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
Da się jakoś zrobić żeby antywirus nie blokował mi programu w c#? Tylko bez grzebania w ustawieniach antywirusa.
komentarz 26 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,100 p.)

Tak, wyłącz program antywirusowy. wink

Tak poważnie, może dodaj regułę (swoją aplikację) do wyjątków w "anty-wirze".

komentarz 26 czerwca 2020 przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
ale chodziło mi o to żeby na innych komputerach to też działało
1
komentarz 26 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,100 p.)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2020 przez sunzi Bywalec (2,000 p.)
wybrane 1 lipca 2020 przez Bartek12
 
Najlepsza
Nie sądzę aby dało się to zrobić bez zmiany ustawień anty wirusa. Bo gdyby to było możliwe, to twórcy wirusów mieliby bardzo prostą drogę do tworzenia niewykrywalnych wirusów.

Jeśli masz na myśli "transport" takiego programu, to można go "opakować" np w zipa chronionego hasłem - wtedy antywirus nie będzie miał możliwość zajrzeć do środka i tym samym przeskanować Twojego programu.
komentarz 27 czerwca 2020 przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
Chodziło mi oto żeby program bez przeszkód uruchamiał się na innym komputerze np. po wysłaniu emailem.
komentarz 27 czerwca 2020 przez sunzi Bywalec (2,000 p.)
edycja 27 czerwca 2020 przez sunzi

Ale tak jak wspomniałem. Załóżmy, że istnieje sposób aby mój program był niewykrywalny przez anty wirusa - wymyślę nazwę dla tej metody np: "self-signed virus-free certificate".

Dam przykład. Stworzyłem wirusa dalej używam metody "self-signed virus-free certificate" i co robię dalej? Wystarczy, że go rozprzestrzenię a żaden antywirus nigdy nie rozpozna mojego wirusa, że jest wirusem - sprytne co? Tylko poco w takim wypadku mamy antywirusa skoro każdy może oszukać go i pod przykrywką zaufanej aplikacji przemycać szkodliwe oprogramowanie?

Dlatego uważam, że niema takiej metody i powiem więcej - nie może być takiej metody, bo posiadanie antywirusa straciłoby kompletnie sens. Program sam z siebie nie powinien mieć nawet możliwości aby powiedzieć "ok antywirusie, ja jestem czysty i nie skanuj mnie" bo wtedy każdy mógłby użyć takiej "dyrektywy" i posiadanie antywirusa przed niczym by nie chroniło.

Właśnie dlatego posiadamy antywirusa aby skanował wszystkie zewnętrzne i podejrzane programy według lokalnej konfiguracji którą posiada.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 295 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2016 w C# przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 397 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 597 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...