• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Angular dobre praktyki dużej aplikacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
717 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w JavaScript przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Cześć.

Doskonale się w Angular i tak się zastanawiam czy sa jakieś dobre praktyki budowania duży aplikacji opartych o ten framework?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

https://angular.io/guide/styleguide - podstawa na początek

https://aglowiditsolutions.com/blog/angular-best-practices/ - tutaj ciekawy artykuł

Generalnie zadałeś bardzo ogólne pytanie i myślę, że ciężko będzie na nie w pełni odpowiedzieć.

komentarz 26 czerwca 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Chodzi mi o to, że jak tworzymy duża aplikacje i mamy tam layout dla usera i admina i czy to jakoś się rozdziela w paczkach Angulara? W sensie czy jak user wchodzi na storne oparta o framework angular to czy też pobiera layout i kod dla admina?
komentarz 26 czerwca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Mogę się mylić dlatego fajnie jak ktoś bardziej doświadczony da feedback. Angular tworzy aplikacje SPA, która korzysta z wielu komponentów. Jeśli ktoś wchodzi na twoją aplikacje to w czasie rzeczywistym pobiera te dane (komponenty) których potrzebuje. W twoim przypadku załóżmy że masz 2 routingi - /user-panel i /admin-panel. Jeśli ktoś wchodzi na /user-panel nie pobiera danych które są w /admin-panel. Zawsze możesz wstawić do każdego Twojego komponentu w hooku onInit jakiegos consol loga i sprawdzac co się kiedy pobiera.
komentarz 28 czerwca 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Dobra, ale jeśli mamy dajmy te dwa routingi to czy kod aplikacji jest jednen? W sensie podczas etapu tworzenia aplikacji tych różnych layoutów admin, user. To czy wszytko jest w jednym projekcie Angular? Czy projekt rozbijamy na projekt user i admin?
komentarz 28 czerwca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Jeśli te aplikacje mają część wspólną, tzn jest jakiś fragment aplikacji do której ma dostęp user jak i admin to nie opłaca się dzielić aplikacji - wtedy chyba musisz budować wspólny zasób aplikacji budować 2 razy. Natomiast jeśli te 2 widoki nie będą miały wspólnych funkcjonalności możesz rozważyć budowanie 2 aplikacji z odpowiednim podziałem. To wszystko zależy. Natomiast z tego co zaobserwowałem to nie robić się mikroserwisów na frontendzie :)
komentarz 28 czerwca 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Dobra juz bardzo dużo wiem. Mam jeszcze jedno pytanie jak taka aplikacje się jakoś optymalizuje? Czy sa jakieś techniki. Bo to jest SPA. Więc im więcej widoków mamy tym więcej kodu musi pobrac user podczas ładowania strony. Czy są jakieś techniki cache aby wszystkiego za każdym razem nie pobierać?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 426 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 500 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w JavaScript przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
+6 głosów
2 odpowiedzi 853 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...