• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projektowanie bazy danych, pytanie o powtarzającą się kolumnę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
124 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w SQL, bazy danych przez Marcin4 Użytkownik (570 p.)
Projektuję bazę danych na zaliczenie.

 

Chciałem zapytać, jak jest bardziej poprawnie?

Czy gdy kolumna miasto powtarza mi się dwa razy w różnych tabelach, ale na z różnych powodów to czy to jest poprawnie względem dobrych praktyk inżynierskich. Czy może powinienem zbudować dodatkową tabelę, która do każdego miasta przypisze id i dopiero do tego id będą się odnosiły tabele? Czy taki rozwiązanie jest dopuszczalne?

Przykładowo mam tabelę Pogoda i tam są miasta przydzielone i tabelę Centrum handlowe gdzie też jest kolumna miasto

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
wybrane 25 czerwca 2020 przez Marcin4
 
Najlepsza
Osobna tabela na miasta IMO ma sens tylko wówczas, gdy zarówno pogoda, jak i centra handlowe mogą występować tylko w określonych miastach. Niemniej jeśli taka relacja nie zachodzi i tabele z pogodą i centrami są całkowicie ze sobą niezwiązane, umieszczałbym informację o mieście w każdej osobno.
komentarz 25 czerwca 2020 przez Marcin4 Użytkownik (570 p.)
Też chyba jest tak, że gdy tabelę raczej rzadko aktualizujemy to ma to małe znaczenie. Inaczej przy tabeli gdzie ciągle dochodzi do zapisu nowych rekordów - bo int jest optymalny. Dobrze myślę?
komentarz 25 czerwca 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Hm, powiedziałbym, że to nie jest aż tak istotne. Zresztą pytanie, czy byłoby to szybsze przy odczycie, gdybyśmy musieli robić JOIN-a, żeby najpierw odczytać id miasta, a dopiero potem pobrać dane dla niego z innej tabeli.

komentarz 25 czerwca 2020 przez Marcin4 Użytkownik (570 p.)
Oto mi chodziło... Dzięki!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 860 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w SQL, bazy danych przez kamanik Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,461 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2020 w SQL, bazy danych przez Bizuma Gaduła (3,650 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...