• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stałe IP jakie daje możliwości?

0 głosów
83 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez pvalue Dyskutant (8,360 p.)
Zwracam się do was jako społeczności pytanie. Co mi daje stale IP. Posiadam NAS'a który chciałem wystawić na zewnątrz aby moc dostać się do serwera FTP, wiem ze mogę ustawić jeszcze połączenie VPN. Podpowiedzcie mi do czego może jeszcze się przydać stałe IP.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2020 przez Dorion300 Szeryf (90,310 p.)
Stałe IP to po prostu stałe IP, nie jest niczym niesamowitym, gdybyś stałego IP nie miał to mógłbyś zastosować DDNS, które umożliwia podpięcie stałą nazwę domeny pod router ze zmiennym IP zewnętrznym.

A jeśli chodzi o rzeczy jakie mógłbyś "wystawić poza" sieć lokalną to mógłbyś wystawić to co byś potrzebował na zewnątrz, a więc jak nie masz pomysłu to nie ma potrzeby abyś wystawiał innych usług.

A "wystawić" mógłbyś praktycznie cokolwiek, np. serwer baz danych, Matrix homeserver, serwer poczty e-mail, serwer TS, serwer proxy, port SSH do twojego serwera w sieci lokalnej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
pytanie zadane 29 września 2019 w Sieci komputerowe, internet przez qaz3011 Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 626 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt

86,459 zapytań

135,216 odpowiedzi

300,377 komentarzy

57,209 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...