• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który kierunem liceum?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
669 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w Offtop przez Rafal1030 Nowicjusz (130 p.)
Witam, mam problem.

Właśnie kończę 8 klasę i po szkole średniej chciałbym studiować coś związanego z informatyką. Nie wiem jednak na jaki kierunek do liceum pójść: mat-fiz-ang, czy mat-inf-ang? Nie wspominam nawet o technikum o profilu technik informatyk, ponieważ w moim mieście jego poziom jest no taki trochę słaby, za to liceum jest nawet ok, może nie najlepsze ale ma dużo lepszy poziom od technikum. Zależy mi na dobrze zdanej maturze, tak, żeby pójść na jakieś dobre studia. Nie mam jakichś większych problemów z matematyką, lubię fizykę i informatykę, więc jest to mi obojętne gdzie pójdę, ale chodzi mi o to, czy warto jest uczyć się lepiej rozszerzonej informatyki, czy fizyki. Mam na myśli to, czy jeden kierunek będzie stratą czasu, czy będzie można wielu rzeczy nauczyć sie samemu w domu, tak jak jest to czasami z informatyką. Słyszałem że na studiach ważna jest ta matematyka, ale nwm czy lepszym wyborem bedzie fizyka czy informatyka.
komentarz 25 czerwca 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
W liceum jest więcej kobiet, jeżeli zamierzasz szybko zmienić stan cywilny to polecam, lepsze to niż chodzenie po dyskotekach...
komentarz 25 czerwca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
A nie powiedziałbym tego, osobiście chodzę do klasy technikum o profilu logistyk i na 36 osób w klasie mamy 28 dziewczyn, w młodszych klasach o tym profilu sytuacja wygląda podobnie. Przy zestawieniu całej szkoły mężczyźni to 52% a kobiety 48%.
komentarz 25 czerwca 2020 przez Rafal1030 Nowicjusz (130 p.)

@pvalue, kurde, pytam sie którą szkołe wybrać, nie gdzie jest wiecej dziewczyn -_-

komentarz 25 czerwca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Po roku, ewentualnie dwóch, będziesz patrzeć na to w inny sposób :D
komentarz 25 czerwca 2020 przez Rafal1030 Nowicjusz (130 p.)
No dobra, ale co jest lepsze jeśli chcę się dostać na lepsze studia?
komentarz 25 czerwca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Jeśli mam się powoływać wyłącznie na technikum to mam znajomego, który twierdził, że gdy na studiach wybrał kierunek ten sam co w technikum to pierwszy rok studiów mógł sobie "przeleżeć". Oczywiście dużo pewnie też zależy ile sam się nauczysz i czy trafisz na dobrych nauczycieli.
komentarz 25 czerwca 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)

@Rafal1030,

Powiem ci tak koledzy którzy poszli na technika informatyka (ja się nie dostałem lol), po szkole wybierali inne studia np. telekomunikacje albo automatykę. Mam kolego po liceum mat-fiz on stricte chciał być informatykiem, wybrał uniwerek i teraz jest specem od linucha i się śmieje z innych bo w korpo zarabia sporo, a i tak większość problemów nie rozwiazuje nie sam, tylko w teamie. I jeszcze jedno jak wybierzesz później np. politechnikę i stopień inżyniera w pakiecie dostaje się tez stopień wojskowy (co może wylać na ciebie kubeł zimnej wody po 30, wtedy zrozumiesz co to jest Polska), natomiast na uniwerku tego nie ma.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Matura z informatyki jest mało popularna, nawet na studia informatyczne wszędzie bazą jest matura z matematyki i angielski, sporadycznie fizyka. Z tą informatyką w szkole jest różnie.

Jeśli chodzi o wybór co do rozszerzenia informatyka czy fizyka, to zobacz za rok jakie są zasady rekrutacji na te uczelnie które rozważasz i wtedy zdecyduj. Niedawno matura z informatyka uległa odświeżeniu, znikł Pascal a pojawił się Python. Weź też pod uwagę nauczycieli i to co mogą Ci zaoferować.

Wydaje mi się, że lepiej wziąć rozszerzony angielski, bo angielski i tak Ci się w całym życiu przyda.
1
komentarz 25 czerwca 2020 przez Rafal1030 Nowicjusz (130 p.)
Dzięki za pomoc, w obu klasach jest rozszerzony angielski, ale tylko mam problem z tą fizyką lub informatyką. Ale jeszcze pogadam ze znajomymi którzy są na tych kierunkach i wtedy zadecyduję.

Podobne pytania

+4 głosów
0 odpowiedzi 301 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Offtop przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 763 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Młody Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 445 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pytam32 Nowicjusz (190 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...