• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed IntelliJ IDEA - Java - problem

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
816 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Bartosz Tobiasz Nowicjusz (240 p.)
zamknięte 25 czerwca 2020 przez Bartosz Tobiasz

Witam!

Otóż natrafiłem na problem w IntelliJ IDEA.

Nie mogę zaimportować klasy Scanner, a klasa System nie jest zdefiniowana.

Dodam, że zmieniałem zmienne środowiskowe, instalowałem najnowsze wersje JDK

oraz reinstalowałem IntelliJ IDEA.

Co robić?

Folder z JDK:

To zostało zainstalowanie:

Zmienne środowiskowe i jak wygląda problem w IntelliJ IDEA:

KLIKNIJ!

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany. JDK na nowo musiało zostać przypisane do istniejącego już projektu. https://imgur.com/a/R2WEyTj.
komentarz 25 czerwca 2020 przez Bartosz Tobiasz Nowicjusz (240 p.)

Dzięki za pomoc!

Udało się znaleźć (dzięki Wam) przyczynę i rozwiązać problem.

JDK na nowo musiało zostać przypisane do istniejącego już projektu

Jak to zrobiłem? - rozwiązanie w 4 krokach

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2020 przez AnalityczneMyslenie Użytkownik (680 p.)
wybrane 25 czerwca 2020 przez Bartosz Tobiasz

Najlepsza

Sprawdź również czy w inteliJ w strukturze projektu (File -> Project Structure -> SDKs) masz widoczne jakiej JDK.

W sumie to inteliJ też ułatwia sprawę i w razie czego to przy tworzeniu nowego projektu możesz sobie pobrać jakieś JDK za pomocą inteliJ.

Jakby co to tutaj jest filmik po polsku, który w prosty sposób przedstawia jak to zrobić (samo tworzenie projektu i pobieranie JDK zaczyny się koło 6 minuty)

https://www.youtube.com/watch?v=ACJQElxKutI

Pozdrawiam

Super!

Udało się! Projekt działa poprawnie.

Zmieniłem/na nowo przypisałem JDK do istniejącego projektu.

Jak to zrobiłem? - rozwiązanie w 4 krokach

0 głosów
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2020 przez niezalogowany
edycja 24 czerwca 2020

Ma Pan źle zmienione zmienne środowiskowe powinny były zostać zmienione w zmiennych systemowych. Oto link w którym jest pokazane prawidłowa instalacja Javy 8 i zmiana zmiennych środowiskowych jest w języku angielskim ale trzeba po prostu powtarzać czynności. Myślę, że zmienne środowiskowe dla wszystkich wersji Javy wyglądają tak samo tylko inne liczby trzeba dodawać. Jeszcze chciałbym napisać, że jeśli chodzi o naukę Javy to większość źródeł opisuje Javę 8 i tak samo większość programistów korzysta z tej wersji.

Pozdrawiam!

1
komentarz 24 czerwca 2020 przez mbabane Szeryf (79,300 p.)

zmienione zmienne środowiskowe powinny były zostać zmienione w zmiennych systemowych

Ustawienia autora też powinno działać, z tą różnicą że gdyby zalogował się na inne konto na Windowsie to JAVA_HOME nie byłoby, na tym innym użytkowniku, widoczne. 

W zmiennych systemowych jest jdk/bin uwzględnione w Path więc to też powinno wystarczyć dla Windows.

W przypadku autora wygląda to jakby dla tego konkretnego projektu w IntelliJ nie było ustawionego JDK (co zostało już w wskazane przez inną osobę).

edycja 25 czerwca 2020 przez Bartosz Tobiasz

W przypadku autora wygląda to jakby dla tego konkretnego projektu w IntelliJ nie było ustawionego JDK (co zostało już w wskazane przez inną osobę).

Dzięki!

To jest dokładnie to czego potrzebowałem. 

Dzięki za wyjaśnienie w czym leży problem. wink

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,360 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,107 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2021 w Inne języki przez PEWI1710 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 314 wizyt
pytanie zadane 8 października 2019 w Java przez reaktywny Nałogowiec (41,470 p.)

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,600 komentarzy

62,114 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...