• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zwiekszanie częstotliwości powtarzania sie naciśnietego klawisza.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
727 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2020 w Inne języki przez Tine Użytkownik (690 p.)
edycja 24 czerwca 2020 przez Tine

Witam wszystkich,

W jaki sposób i czy wogóle jest jeszcze taka możliwość aby ( jeszcze bardziej ) zwiekszyć częstotliwość powtarzania sie nacisnietego klawisza? znane mi sposoby na zwiekszenie częstotliwość powtarzania klawisza 'ustawiłem na maxa'

Ma ktoś jakieś pomysły jak można bardziej zwiekszyć częstość powtarzania nacisnietego klawisza ?

 

Dzieki za pomoc!

komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

A do czego potrzebuje zwiększyć częstotliwość powtarzania się naciśniętego klawisza? Jeśli to nie tajemnica. Zmiana wartości na większą niż 31 w HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard\KeyboardSpeed nie powoduje zwiększenia częstotliwości. indecision

komentarz 24 czerwca 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
VBService chce poprostu wiedziec czy jest taka możliwość ( testuje sprawdzam ) jak narazie udało mi sie uzyskac  wynik powtarzania nacisnietego klawisza około 30 znaków na sekunde. Jeśli chodzi o HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard\KeyboardSpeed to wiem ze wartość (maxymalna) to 31 wyżej już nie jest "uznawane" dlatego własnie w KeyboardSpeed mam 31.

Ktoś jakieś pomysły aby zwiekszyć powtarzanie naciśnietego klawisza ?

 

Dzieki za pomoc!
1
komentarz 24 czerwca 2020 przez grineee Bywalec (2,270 p.)

@Tine,

Możesz poszukać tutaj: https://stackoverflow.com/questions/171326/how-can-i-increase-the-key-repeat-rate-beyond-the-oss-limit

generalnie pytanie jest o OS, ale w odpowiedziach bardzo dużo jest o Windowsie, więc cos powinieneś znaleźć :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
wybrane 24 czerwca 2020 przez Tine
 
Najlepsza

keyrate  [ keyrate.exe <delay> <repeat> ]

Small utility for setting the keyrate to higher speeds than is normally allowed by the Windows keyboard control panel.

keyrate_300_20.bat  - radzę utworzyć ten plik, lub o podobnych parametrach. laugh

keyrate 300 20
pause

keyrate_1_1.bat  wink

keyrate 1 1
pause

keyrate.c


/*
    Autor: Eric Tetz
   Github: https://github.com/EricTetz/keyrate
     Name: keyrate.c
*/
#include <windows.h>
#include <stdlib.h>
#include <stdio.h>

BOOL parseDword(const char* in, DWORD* out)
{
   char* end;
   long result = strtol(in, &end, 10);
   BOOL success = (errno == 0 && end != in);
   if (success)
   {
       *out = result;
   }
   return success;
}


int main(int argc, char* argv[])
{
   FILTERKEYS keys = { sizeof(FILTERKEYS) };

   if (argc == 1)
   {
      puts ("No parameters given: disabling.");
   }
   else if (argc != 3)
   {
      puts ("Usage: keyrate <delay ms> <repeat ms>\nCall with no parameters to disable.");
      return 0;
   }
   else if (parseDword(argv[1], &keys.iDelayMSec) 
         && parseDword(argv[2], &keys.iRepeatMSec))
   {
      printf("Setting keyrate: delay: %d, rate: %d\n", (int) keys.iDelayMSec, (int) keys.iRepeatMSec);
      keys.dwFlags = FKF_FILTERKEYSON|FKF_AVAILABLE;
   }

   if (!SystemParametersInfo (SPI_SETFILTERKEYS, 0, (LPVOID) &keys, 0))
   {
      fprintf (stderr, "System call failed.\nUnable to set keyrate.");
   }

   return 0;
}

 

komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Tak jest możliwe napisanie programu, który może działać w tle (C++ nie jest językiem skryptowym, chyba że czegoś nie wiem). Pewnie można zmodyfikować sterownik klawiatury. Na pisaniu sterowników się nie znam i nie za bardzo czuję potrzebę umieć to. Program działający w tle może "przejmować" naciśnięte klawisze i dublować znaki wedle ustawień np.: wciskasz literę "g" program przechwytuje to bardzo szybko (milisekundy) tworzy ciąg znaków g * n i wpisuje tam gdzie jest kursor. Coś takiego robią keyloggery (przechwytują znaki lub "podgalają" z tzw. bufora klawiatury)

Keylogger – rodzaj oprogramowania lub urządzenia rejestrującego klawisze naciskane przez użytkownika. Na ogół są spotykane w wersji programowej, rzadziej w sprzętowej. Keylogger może być zarówno szkodliwym oprogramowaniem służącym do zbierania haseł i innych poufnych danych, jak i oprogramowaniem celowo zainstalowanym przez pracodawcę np. w celu kontrolowania aktywności pracowników.

Bufor klawiatury wydzielony obszar pamięci obsługiwanej przez BIOS. W buforze przechowywana jest informacja o naciśniętych klawiszach do czasu jej odczytania przez aplikacje lub system operacyjny. Bufor klawiatury działa na zasadzie kolejki FIFO.

komentarz 24 czerwca 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
edycja 25 czerwca 2020 przez Tine

Pobrałem sterownik do klawiatury, zainstalowałem go i działa tak samo jak poprzedni ( nie widze róznicy, powtarzanie znaków na sek. jest takie same )  natomiast zajrzałem do sterownika i nacisnąłem ctrt + f wpisałem repeat i znalazłem nastepującą linie (w tym sterowniku ):

HKLM,SOFTWARE\Cypress TrackPad Driver\AppCommands\default\Gestures,"DoRepeatMSecs",0x00010001,200

 

Czy to może mieć coś wspólnego z częstotliwością powtarzania nacisnietego klawisza ?

Cały sterownik wrzucam tutaj >Sterownik klawiatury

Dzieki za pomoc!

1
komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

@Tine Plik *.inf nie do końca jest "sterownikiem" tu jest opis. Co to jest plik INF?

HKLM,SOFTWARE\Cypress TrackPad Driver\AppCommands\default\Gestures,"DoRepeatMSecs",0x00010001,200

To chyba chodzi o to TrackPad

Gestures - z j. angielskiego to gesty.

komentarz 24 czerwca 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
edycja 24 czerwca 2020 przez Tine
W jaki sposób moge edytowac pliki .sys ? sa do tego jakieś specjalne programy ?

gdy otwieram taki plik za pomocą notepad++ to widzę mniej wiecej coś takiego:

MZ       ˙˙  ¸       @                                   ŕ   ş ´    Í!¸LÍ!This program cannot be run in DOS mode.
$       ĘđWV«žV«žV«ž_Ó R«žV«ź«ž_Ó Q«ž_Ó_«ž_Ó
W«ž_ÓW«žRichV«ž                        PE  L ż[J        ŕ        h          ň™      @                

 

 

Dzieki za pomoc!
komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
edycja 24 czerwca 2020 przez VBService

Możesz spróbować tym programem.

PEBrowse Professional Interactive - free, lub PE Explorer Download

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Tine Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,540 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...