• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Tworzenie serwera

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
335 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Aleksander Luby Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 24 czerwca 2020 przez Aleksander Luby

Witam, wczoraj stworzyłem serwer w minecraft i chciałem go puścić na swoim routerze, zarobiłem przekierowywanie portów, podałem koledze IP żeby wszedł na niego i nie działa, a ja mogę wbić, próbowałem wyłączyć firewall ale to nic nie dało, więc prawdopodobnie przekierowanie portów nie zadziałało, proszę o pomoc. Pod spodem podsyłam link do zdjęcia z przekierowania.

 https://drive.google.com/file/d/1e5FIIkWxgm6fwa7zo7nnZOTWzn6NVAt3/view?usp=sharing

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie
1
komentarz 24 czerwca 2020 przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
może chodzi o ip sieciowe bo masz w tabeli podane lokalne
komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Podaj mu ten adres, który [ tu zobaczysz ] [ 2

komentarz 24 czerwca 2020 przez Aleksander Luby Nowicjusz (160 p.)
Podawałem mu ten właśnie
komentarz 24 czerwca 2020 przez Aleksander Luby Nowicjusz (160 p.)

@Bartek12,  sieciowego nie da się podać, wyskakuje żeby podać lokalne

 

komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
Jaki komunikat (błędu) pojawia się koledze przy próbie połączenia przez podany przez Ciebie adres IP?
komentarz 24 czerwca 2020 przez Aleksander Luby Nowicjusz (160 p.)
@VBService, io.netty.channel.AbstractChannel$AnnotatedConnectException: Connection timed out: no further information:
komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
komentarz 24 czerwca 2020 przez Aleksander Luby Nowicjusz (160 p.)
Tylko, że chciałem stworzyć na swoim internecie serwer, a na tej stronie ostatnio próbowałem i trochę przycinała.
1
komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
edycja 24 czerwca 2020 przez VBService

Spróbuj według tego opisu: Serwery Minecraft - jak założyć własny serwer?

Może rozwiązaniem będzie użycie Hamachi [ VPN ]

... 

to popularna aplikacja do tworzenia sieci Lan, dzięki czemu użytkownicy w jej obrębie mogą w swobodny sposób wymieniać między sobą pliki i dane, a także bawić się wspólnie w grach z trybem multiplayer. Co ważne – program ten jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga zaawansowanej wiedzy dotyczącej połączeń, tworzenia sieci , itp.

Hamachi posiada wbudowany samouczek, który uruchamia się przy pierwszym włączeniu aplikacji. Wyjaśnia on, jak skonfigurować połączenie.

Hamachi stosuje autorski protokół VPN, oferując centralne zarządzanie i możliwość przebicia się przez większość popularnych zapór sieciowych. Innymi słowy będzie działać nawet tam, gdzie normalnie ruch VPN został zablokowany. Utworzona sieć ma własną nazwę, nadaną podczas jej zakładania (wtedy też podajemy mocne hasło). Potem na innych komputerach czy urządzeniach mobilnych wystarczy zainstalować klientów Hamachi i dołączyć do istniejącej sieci, podając jej nazwę i hasło. To wszystko – połączone urządzenia mają do siebie bezpieczny dostęp, tak jakby były w tej samej sieci lokalnej.

komentarz 24 czerwca 2020 przez Aleksander Luby Nowicjusz (160 p.)
A czy poprzez hamachi nie stracę na jakości połączenia?
komentarz 24 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
1
komentarz 24 czerwca 2020 przez Aleksander Luby Nowicjusz (160 p.)
Dobra dzięki za pomoc, zamykam temat :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...