• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Darmowy (lub bardzo tani) hosting www

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,741 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Hacker4300.exe Użytkownik (650 p.)
edycja 23 czerwca 2020 przez Hacker4300.exe

Witam!

Wiem, że takie pytania były już zadawane, ale chcę uzyskać aktualną informację na ten temat. Poszukuję darmowego, lub bardzo taniego hostingu strony www. Jest to projekt szkolny (o dziwo nie z informatyki :D) - razem z panią od języka polskiego i kilkoma osobami będziemy tworzyć poradnie językową. Ma być ona aktywna przez dłuższy czas (nie chcę by domena wygasła po roku). Z racji tego, że jako jedyny z klasy mam pojęcie o programowaniu, to ja mam wykonać stronę www. 

Nigdy nie publikowałem strony www, nie orientuję się w aktualnych ofertach hostingowych. Jeżeli nie ma takich ofert, to może postawić serwer na moim PC-cie?

Wymagania:

  1. domena w cenie (jeżeli darmowy hosting to również darmowa domena) (może być również lokalna)
  2. brak reklam
  3. przynajmniej jedno konto e-mail
  4. rozsądna ilość transferu
  5. mile widziany php

Uwaga! W tym pytaniu nie chodzi o pomoc w programowaniu tej strony, tylko o wybór hostingu!

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 30 czerwca 2020 przez Hacker4300.exe
 
Najlepsza

nie chcę by domena wygasła po roku

Każda domena po roku (czy innym wykupionym wcześniej okresie) wygaśnie jeśli nie opłacisz jej na kolejny okres. 

 Jeżeli nie ma takich ofert, to może postawić serwer na moim PC-cie?

To nie ma sensu bez odpowiedniego zaplecza. Gdy w domu nie będzie prądu lub internetu to automatycznie Twój serwer leży. Internet musi mieć publiczne IP (zależy od dostawcy), najwygodniej jeśli jeszcze będzie stałe. Komputer musi działać cały czas, więc rachunki za prąd wzrosną. Nie masz też w domu raczej części zamiennych w razie problemów czy kilku maszyn, nie masz pewnie cały czas osoby do obsługi tego, gdy akurat Ciebie nie będzie i serwer padnie... Chyba że projekt jest tylko do zabawy i nauki, wtedy można próbować, do czegokolwiek poważniejszego uruchomienie serwera w przeciętnym domu się nie nadaje.

domena w cenie (jeżeli darmowy hosting to również darmowa domena) (może być również lokalna)

Lokalna? Że subdomena w domenie usługodawcy czy co miałeś na myśli? Subdomenę przeważnie (może i zawsze?) dostaniesz za darmo, ale to nie wygląda dobrze ani profesjonalnie. Ponadto jak zmienisz hosting to tracisz też tę subdomenę i odwiedzających, wszyscy muszą się dowiedzieć o nowym adresie. Normalna domena w cenie do hostingu się zdarza, ale uważałbym, bo czasem są niby świetne promocje domen za 0 zł, ale tylko na pierwszy rok, a za każdy kolejny zapłacisz znacznie więcej niż u innych rejestratorów.

brak reklam

Dość trudne do spełnienia wymaganie. Nie niemożliwe, ale przeważnie gdy Ty nie płacisz nic za usługę, to usługodawca chce skądś mieć jakiś zysk.

mile widziany php

To raczej standard na typowych hostingach współdzielonych.

Jak chcesz próbować jakieś sensowne rozwiązania po taniości to można pomyśleć np. o GitHub pages https://pages.github.com/ - umożliwia włączenie hostingu dla repozytorium na GH, ale to ma trochę ograniczeń i obsługuje tylko pliki statyczne, więc np. PHP już tu nie uruchomisz. Jest za darmo i reklam nie ma, ale nie ma też np. poczty email. Domenę nadal kupiłbym własną, można podpiąć pod GH Pages. Od siebie mogę polecić rejestratora OVH, gdzie do domeny dostaniesz za darmo mini hosting z PHP, SSL, 1 emailem, bez reklam, ale z bardzo małą ilością miejsca, transferu, bez baz danych itp.: https://www.ovh.pl/domeny/oferta_serwer_start10m.xml Nawet jeśli nie chcesz korzystać z tego hostingu, to masz domenę w niezłej cenie (jeśli chodzi o .pl czy .com), ich serwery DNS do dyspozycji, możliwość założenia 1 konta email za darmo albo dokupienie więcej kont email za jednorazową opłatą.

Jeśli nie tak, to normalnie wykupić hosting, tutaj usługodawców jest bardzo wielu. Jeden z tańszych które powiedziałbym, że pozytywnie kojarzę to np. https://www.webd.pl 50 zł za rok w najniższym pakiecie. Kojarzę także SLDC, tu jeszcze taniej: https://sldc.eu/hosting ale osobiście nigdy nie korzystałem. Możesz próbować też np. Hekko czy cyberfolks (dawniej linuxpl.com), ale oni (i kilka innych) się połączyli już jakiś czas temu w jedną dużą grupę H88 i nie do końca jestem co do nich przekonany teraz, ale widzę że w Hekko najtańszy pakiet za 79 zł, więc też nieźle. Jest też opcja wziąć coś, co kojarzone jest z darmówkami, ale w płatnym pakiecie, np. cba.pl czy Hostinger, ale osobiście jakoś nie do końca mam do nich zaufanie, może przez te głównie darmowe pakiety, a i ceny niespecjalnie niższe. Ogólnie za niewielkie pieniądze możesz coś już mieć, więc nie wiem czy jest sens się użerać z darmowymi hostingami i kombinowaniem.

komentarz 23 czerwca 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Do darmowych domen polecam freenom.com Jedyny potencjalny minus to końcówka: .tk .ml .cq .ga itd ale wielu osobom nie przeszkadza, tym bardziej jak nie jest to dla jakiejś wielkiej firmy to przecież nie musi być .com lub .pl

Co do ceny to od 4 znaków i dłuższe są za darmo na rok, po roku należy kliknąć przedłuż i znowu jest za darmo przez rok, tylko trzeba o tym pamiętać, bo jak nie to jakiś bot zarezerwuje. Na szczęście wysyłają maila 2 tygodnie przed wygaśnięciem i można sobie wtedy przedłużyć domenkę.
komentarz 23 czerwca 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Jak dla mnie jest jeszcze co najmniej jeden minus, nie wiem co prawda na ile to się zdarza, ale możliwość utraty takiej domeny bez żadnego konkretnego powodu: https://my.freenom.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=66

komentarz 23 czerwca 2020 przez Hacker4300.exe Użytkownik (650 p.)

@Arkadiusz Waluk, "Każda domena po roku (czy innym wykupionym wcześniej okresie) wygaśnie jeśli nie opłacisz jej na kolejny okres.". Przepraszam ze źle sformułowane zdanie, miałem na myśli oferty, które oferują Ci np. "darmową domenę, nieograniczony transfer, nieograniczone maile, 500gb pamięci", a po roku naliczają Ci kosmiczną kwotę, za którą normalnie można by wykupić hosting na parę lat :)

komentarz 23 czerwca 2020 przez Hacker4300.exe Użytkownik (650 p.)

@Arkadiusz Waluk, tak jak zaznaczył @JAKUBW "są za darmo na rok, po roku należy kliknąć przedłuż i znowu jest za darmo przez rok, tylko trzeba o tym pamiętać, bo jak nie to jakiś bot zarezerwuje. Na szczęście wysyłają maila 2 tygodnie przed wygaśnięciem i można sobie wtedy przedłużyć domenkę." Przeczytałem ten link i z tego zrozumiałem, to domena jest za darmo na rok i żeby domena była dłużej darmowa, trzeba ją przedłużyć (za darmo) (na szczęście wyślą maila 2 tygodnie przed wygaśnięciem). Jest natomiast inny problem - słyszałem (nie wiem na ile jest to zgodne z prawdą), że wiadomości z ".tk .ml .cq .ga" często trafiają do spamu.

komentarz 23 czerwca 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
To już trzeba zwracać uwagę na cennik i regulamin konkretnej usługi. Przy domenach zdarza się tak, że gdy jest za 0 zł na pierwszy rok, to kolejny jest sporo więcej niż u innych i nie możesz przenieść do innego dopóki tego nie opłacisz. W przypadku hostingu możesz przynajmniej bez problemu zrezygnować.

Jeśli chodzi o domenę tk to podlinkowałem artykuł, tam jest napisane o możliwości utraty tej domeny i jeśli dobrze rozumiem, to gdy będą mieli taki humor, to możesz stracić tę domenę bez konkretnego powodu. Jak też zaznaczyłem, nie wiem na ile to w praktyce się dzieje, ale osobiście wolałbym jednak mieć trochę więcej pewności, że domena na której mam maile, stronę itd. pozostanie moja, a nie stracić wszystko w jednym momencie.
komentarz 23 czerwca 2020 przez Hacker4300.exe Użytkownik (650 p.)
edycja 30 czerwca 2020 przez Hacker4300.exe
W pełni się z Tobą zgadzam
+2 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)

https://www.ct8.pl/

Za darmo, php, domena .ct8.pl, poczta, 3GB pojemności

komentarz 23 czerwca 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Sam korzystam i polecam :)
komentarz 30 czerwca 2020 przez Hacker4300.exe Użytkownik (650 p.)

Przejrzałem ofertę, martwi mnie w tym hostingu jedna rzecz - po założeniu konta wchodzę w panel główny i widzę:

Nazwa użytkownika: ***********
Pakiet: FREE
Konto ważne do: 28 września 2020 20:32

 

Czy to znaczy, że po 28 września moje konto wygaśnie a strony przepadną? W regulaminie, ani nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wygasaniu konta. Pozdrawiam

1
komentarz 2 lipca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Musisz się logować co jakiś czas na panel żeby konto nie wygasło. Jest to pewnego rodzaju sposób na porzucone konta, które tylko zajmują miejsce.
+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2020 przez niezalogowany
+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2020 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Zerknij na netlify lub heroku (jeśli potrzebujesz backendu)

Podobne pytania

+2 głosów
7 odpowiedzi 489 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
8 odpowiedzi 2,831 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 520 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...