• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak odpowiedzi odbiorcy wysyłanych przez nadawce pakietów ping.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
147 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)
Witam wszystkich,

Czy jest jakaś możliwość aby sprawdzić czy ktoś o danym adresie ip jest teraz online?

Próbowałem sprawdzić poleceniem: ping (i tutaj ip zewnetrzne internetu z  którego korzysta mój telefon)

Ale nie uzyskałem odpowiedzi, pakiety zostały  wysłane, ale odpowiedzi nie otrzymałem (upłynął limit czasu żądania), wiec nie moge stwierdzic na tej podstawie czy ( w tym przypadku mój telefon ) jest właczony/podłaczony do sieci, mimo że trzymam go w ręku i wiem że ma właczone dane mobilne i jest podłaczony do sieci :P.

Czy to znaczy że mój internet w telefonie ( karta SIM) jest jakoś zabezpieczony i nie odsyła pakietów ping?

Jeśli tak to w jaki inny sposób wysłac jakiś inny rodzaj pakietu (niż ping), aby otrzymać informacje zwrotną?

 

Dzięki za pomoc!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Tak, pingi (protokół ICMP) można bardzo łatwo zablokować.

Jeżeli pingowałeś adres IPv4 (a pewnie tak robiłeś) to pingowałeś pewnie zły adres. W zależności jak sprawdziłeś swój adres IP: mogłeś to zrobić przez zewnętrzną stronę - ta powie ci zewnętrzny adres lub sprawdzić w ustawieniach telefonu - te powiedzą ci wewnętrzny adres. Jeżeli pingowałeś adres zewnętrzny to pingujesz router swojego operatora, blokuje on pewnie pingi. Jeżeli pingowałeś adres wewnętrzny to sorry, ale nie jesteś w tej sieci, więc pingowałeś albo zupełnie inne urządzenie albo w ogóle nie istniejące urządzenie.

Aby sprawdzić czy urządzanie jest online to musiałoby ono samo wysłać jakiś sygnał np. łącząc się z jakimś serwerem. Taki sposób będzie działał najlepiej.
komentarz 24 czerwca 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
Jest jakiś inny sposób na sprawdzenie zdalnie czy urządzenie jest online? W jaki sposób mogę sprawdzić ten "dobry" adres ipv4 ( i czy takowy posiada ) mojego telefonu( mam tu na myśli bezpośredni adres ipv4 mojego telefonu dzięki któremu łączy się z internetem, a nie jakiś adres stacji bts z która się łączy), tak abym mógł sprawdzić jakoś czy jest podłączony w tym momencie do sieci ( internetu )

 

Dzięki za pomoc!
2
komentarz 24 czerwca 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Nie ma czegoś takiego jak ten "dobry" adres ipv4. Twoje urządzenie otrzymuje od operatora jeden adres i komunikuje się z nim za pomocą tego adresu (wewnętrznego), jeżeli potrzebuje 'wyjść na świat' czyli to Internetu to korzysta z protokołu NAT i 'prosi' operatora żeby połączył się z serwerem. Operator używa swojego adresu przy połączeniu. Dla tego jest wiele adresów. Nawet nie wiadomo czy po drodze nie ma jeszcze innych translacji NAT, więc tych niewidocznych adresów może być więcej. Translacja NAT polega na tym, że z sieci wewnętrznych można połączyć się na zewnątrz, ale w drugą stronę już nie (znaczy da się, ale jak ty administrujesz routerem).

Translacji NAT używa się głównie z powodu braku wystarczającej ilości adresów IPv4. Dzięki jej wiele urządzeń może korzystać z jednego zewnętrznego adresu.

Aby sprawdzić czy urządzenie jest online to ono samo musi się połączyć z innym urządzeniem. To inne urządzenie (serwer) musi mieć adres zewnętrzny, żeby można było się z nim połączyć. Wtedy ty możesz połączyć się z serwerem i zapytać czy dane urządzenie jest online. Taki serwer może służyć jako VPN i połączyć dwa urządzenia w zupełnie innych sieciach. To sprawi, że wtedy możesz pingować się nawzajem jakgdybyś był w jednej sieci.
1
komentarz 24 czerwca 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
Załóżmy że chciałbym przeprowadzić atak DDOS na taki adres ( z którym jeśli dobrze zrozumiałem "łaczy sie mój telefon z ((najbliższym?) serwerem)" ) to atak odczują ( w postaci lagów/problemów z internetem ) wszystkie telefony/urządzenia które sa połaczone z danym serwerem? ( stacją bts? ) ( bo z tego co napisałeś wynika że wiele urządzeń może miec taki sam adres ipv4 dzieki protokołowi NAT co za tym idzie podobne/takie samo zródło dostępu do internetu).

 

Dzieki za pomoc!
1
komentarz 25 czerwca 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Nawet jak przeprowadzisz taki atak to pewnie nikt nie zauważy różnicy. Operatorzy na pewno mają odpowiednie urządzenia, które są w stanie odeprzeć atak bez szkód. A w razie potrzeby mogą przełączyć użytkowników na inne urządzenia gdy jedne nie wydalają  (i pewnie systemy automatycznie tak robią).

Ale gdyby nie mieli profesjonalnych urządzeń to pewnie inni użytkownicy w danym regionie mogliby to odczuć. Nie wiem jak operatorzy mają do dokładnie ogarnięte, znając życie jest do baaardzo skomplikowane i to nie tak że pierwszy lepszy DOS spowoduje, że pół miasta nie ma Internetu ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 623 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 411 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Cichy bąk Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 563 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez bf5mnielaguje890 Nowicjusz (130 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...