• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana nadawcy wysyłającego pakietu.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
147 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Tine Użytkownik (690 p.)

Witam wszystkich,
W jaki sposób mogę zmienić nadawcę wysyłającego pakietu?
Mam tu na myśli to że np. wysyłam polecenie ping na jakiś adres np. 8.8.8.8 i nie otrzymuję odpowiedzi, tylko odpowiedz z polecenia ping jest kierowana do "podmienione go" nadawcy ( w tym przypadku mojego 2 komputera, który jest połączony z innym Internetem ).

Dzięki za pomoc!

komentarz 23 czerwca 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Z tego co wiem nie ma takiej możliwości, ale mogę się mylić. Możesz spróbować przekierowywać ruch z komputera 1 na komputer 2

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Próbujesz DDoSów?

Jest to możliwe, ale nie na poziomie IP. Musisz zejść na poziom RAW-PACKET i tak można dowolne rzeczy wysyłać z komputera, chyba nawet MACaddress nadawanych pakietów ustala się programowo przed wysłaniem (zwykle karta nie wymusza swojego macadresu, to soft komputera musi go w odpowiednim momencie wpisać do pakietu).
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to jest to możliwe do uzyskania ale na poziomie warstwy transportowej. To co musisz zrobić to Man in the middle oraz po przechwyceniu pakietów wyliczyć na nowo ich sumę kontrolną ze zmienionym czym tam chcesz.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 679 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,239 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez amigo16 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2020 w Python przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

92,547 zapytań

141,388 odpowiedzi

319,506 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...