• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows - skąd i gdzie lepiej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Pioto Nowicjusz (160 p.)
edycja 4 lipca 2020 przez Pioto
Witajcie, zamówiony komputer już do mnie jedzie więc teraz skupiam się nad Windowsem moje pytanie do was to skąd wsiąść Windowsa nie ma różnicy między 7 a 10 bo można z 7 przeskoczyć na 10 za darmo więc liczy się tylko cena oczywiście nie mam zamiaru kupować go za 600 zł z strony Windowsa zależy mi tylko na tym żeby nie okazało się po tygodniu że komputer przestanie działać albo polecona strona mnie oszuka. Może znacie jakieś inne możliwości pozyskania Windowsa albo wiecie coś ciekawego na ten temat z chęcią wysłucham.

edit: pisze z nowego komputera i dziękuje Bogu że nikogo z was się nie posłuchałem jestem na darmowym Windowsie i wszystko działa zaoszczędziłem 600 zł (chyba że posłuchałbym kogoś z was to wtedy możemy powiedzieć że zaoszczędziłem 100zł ;P)i wszystko zrobiłem legalnie, jak to działa że osoba z ponad 60 000 punktów nie wie co pisze? na koniec tej karuzeli żenady przytoczę słowa jednego fachowca z tego tematu  " Nie ma czegoś takiego, jak tani oryginalny Windows." po prostu XD
1
komentarz 21 czerwca 2020 przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)

A może jakiś Linuks? Też polecamsmiley

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 czerwca 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Możesz też za ~100 złotych zapisać się na jakieś studia, które oferują studentom darmową licencję do windowsa, ale nie polecam tej metody, bo jest trochę niemoralna, zwłaszcza, jeśli na dany kierunek zostaną zużyte wszystkie miejsca, bo wtedy zajmiesz miejsce komuś kto może naprawdę chciał studiować.
komentarz 24 czerwca 2020 przez Pioto Nowicjusz (160 p.)
XD mam iść na studia żeby zdobyć Windowsa co jeszcze? może się zatrudnić w Microsofcie i po 10 latach pracy poprosić o darmową wersje XD.
1
komentarz 25 czerwca 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Nie oburzaj się młodzieńcze.

W życiu trzeba płacić za produkty/usługi. Jak nie chcesz zapłacić za system operacyjny to masz darmowego Linuxa.
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2020 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Chyba najtańszą opcją jest kupno komputera wraz z Windowsem, który jest już wgrany na dysk. Z moich obserwacji cena takiego komputera != cena sprzętu + ~600 zł, tylko jest on tańszy. Wada jest taka, że nie masz go na niezależnym nośniku. Zresztą nie mam pewności, czy taki Windows nie jest przypisany do konkretnego sprzętu i nie możesz go przenosić, choć kopię posektorową powinno się dać zrobić.

Wiele lat temu kupiłem oryginalnego Windowsa 7 i do tej pory mogę korzystać z tej płyty, choć tego nie robię, bo dużo lepszy dla mnie jest darmowy Linux. Skoro już zamówiłeś sam sprzęt, to może warto rozważyć wgranie Linuxa? Natomiast pozyskując Windowsa z nieznanych źródeł ryzykujesz tym, że system jest nielegalny i być może zmodyfikowany, by Cię szpiegować (pomijając dane wysyłane do Microsoftu).
komentarz 21 czerwca 2020 przez Pioto Nowicjusz (160 p.)
dowiedziałem się że warto mieć linuxa a reszta wydaje się oczywista...
1
komentarz 21 czerwca 2020 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
A czego oczekujesz? Nie napisałeś wprost, co byś chciał. Nie ma czegoś takiego, jak tani oryginalny Windows.
komentarz 21 czerwca 2020 przez niezalogowany

@Benek, Popieram was co do tego, że nie warto kupować Windows z jakichś pośrednich źródeł uważam, że lepiej jest wydać 600 złoty na oryginalny Windows z pełną gwarancją i być pewnym, że wszystko jest prawdziwe i bezpieczne. I także uważam że warto zamawiać komputer z już zainstalowanym systemem.

Pozdrawiam!

komentarz 21 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Benek,

Zresztą nie mam pewności, czy taki Windows nie jest przypisany do konkretnego sprzętu

Zaryzykuje stwierdzenie, że wszystkie Windowsy preinstalowane na laptopach są na licencji OEM, czyli przypisane są do konkretnego sprzętu (nawet serial jest wpisany w BIOS). System na takiej licencji jest znacznie tańszy od wersji pudełkowej.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 280 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 574 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Czajkos Początkujący (370 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 481 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...