• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

QT - który język programowania wybrać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
562 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Hej,

Chciałbym zacząć swoją przygodę z Qt ale mam dylemat co do wyboru języka (Nauka przed użyciem Qt). Czy iść coś w kompletnie nowego dla mnie (C++ / Python) czy coś bardziej znanego (QML)

Chciałbym nauczyć tworzyć się proste aplikacje na urządzenia typu raspberry pi etc. Problem jest taki, że nie wiem który język programowania wybrać. Chciałbym ogarnąć QML (Jako, że znam w bardzo dobry stopniu JS'a) ale obawiam się, że mogę mieć problemy jako że community nie jest aż tak duże. Drugim wyborem jest Python do którego przymierzam się od jakiegoś czasu. Co do C++, to nigdy nie miałem styczności i wiem tylko, że działa najszybciej (Jeśli kod jest dobrze napisany)

Jakby ktoś mógł mi doradzić, to byłļym bardzo wdzięczny

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
wybrane 21 czerwca 2020 przez Greeenone
 
Najlepsza

Czy iść coś w kompletnie nowego dla mnie (C++ / Python) czy coś bardziej znanego (QML)

Chciałbym ogarnąć QML (Jako, że znam w bardzo dobry stopniu JS'a) ale obawiam się, że mogę mieć problemy jako że community nie jest aż tak duże.

Wait, skoro znasz bardzo dobrze JS, to nie rozumiem czemu chcesz sie przerzucic na cos kompletnie nowgo, ale mniejsza z tym. QML to w dalszym ciagu nie jest JS, tylko na nim bazuje i to tyle. Tak czy siak kod napisany w QML sluzy jako front, a kod napisany w Qt (C++) sluzy jako backend. Czyli dzieki QML stworzysz dowolne UI i animiacje (takie bylo zalozenei QML), ale cala obsluge (baza danych, analiza danych etc tec) piszesz w C++.

Chciałbym nauczyć tworzyć się proste aplikacje na urządzenia typu raspberry pi etc.

Zastanawiam sie, czy musi to byc akurat Qt. Mozesz napisac to tez w JS (Electron), czy czyms innym.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 782 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2019 w Python przez Bartek952 Użytkownik (900 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,886 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 424 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Android, Swift, Symbian przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

92,551 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,524 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...