Mam zadanie do zrobienia na studia. Ale coś nie działa. Program print skompilowałem już jak coś, żeby mieć plik wykonywalny (zgodnie z poleceniem prowadzącego zajęcia). Wszystko pisane w nano i konsoli Ubuntu. Pomożecie? :)
,, 2. Napisz program, który tworzy jeden wątek macierzysty i jeden potomny. Wątek potomny wywołuje inny program print. Wątek główny wypisuje informację o swoim działaniu z zasypia na 2 sekundy po czym ponownie wypisuje informacje, że skończył swoje zadania a następnie czeka na zakończenie wątku potomnego wypisuje status zakończenia procesu.
Program print.c
#include <stdio.h>
int main(int argc, char *argv[]) {
printf("tu program print\n");
sleep(4);
printf("koniec pracy programu print!");
return 0;
}"
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
int main(){
if (fork() == 0){
execlp("print", 0, NULL);
}
else {
printf("Wątek główny początek\n");
sleep(2);
printf("Wątek główny zakończony\n");
}
return 0;
}