• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytorch NLP rozpoznawanie mowy

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
706 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2020 w Python przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
Siemka zaczynam naukę pytorcha i zastanawiam się jak zrobić interfejs głosowy od czego w ogóle zacząć? Chciałbym zrobić coś al'a Siri ale nie aż tak zaawansowane bardziej jako "wolny" projekt. Ostatnio zacząłem interesować się tematem NLP i pomyślałem że że to będzie dobry projekt.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2020 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
edycja 18 lipca 2020 przez Eliro

Widzę, że temat zdechł zanim w ogóle miał szansę ożyć. Powiedz mi - z czego korzystasz do nauki pytorcha i jak idzie Ci rozpoznawanie mowy w nim? Pytam, bo istnieją już do tego gotowe narzędzia jak CMU Sphinx, który działa offline oraz Google Speech Recognition, który działa online - oba w Pythonie - ale działa chyba z angielskim, więc chciałbym wiedzieć czemu akurat PyTorch.

https://pypi.org/project/SpeechRecognition/

Co do samego syntezatora mowy, nie znalazłem niczego lepszego od gTTS (działa tylko online), a dodatkowo polski głos brzmi tak beznadziejnie, że jak nie planujesz używać angielskiego (en-US), to licz się z tym że będzie on naprawdę sztuczny. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby próba zrobienia syntezatora mowy na podstawie własnego głosu, ale to tylko luźna sugestia - wydaje się to być trochę skomplikowane.

EDIT:

Właśnie znalazłem coś, co wydaje się najlepszym rozwiązaniem:

https://github.com/mozilla/DeepSpeech

https://github.com/mozilla/TTS

komentarz 20 lipca 2020 przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
Do nauki pytorcha używam internetu i książek, generalnie porzuciłem już ten projekt nad własną siri, raz że nie umiem jeszcze tyle ile bym chciał więc dużo nauki przede mną, a dwa że jestem świeżakiem w sieciach neuronowych. Dzięki za materiały i rady na pewno w przyszłości wrócę do tego tematu. Polecasz może jakieś proste projekty na początek? Generalnie nie mam ogromnej mocy obliczeniowej, a chciałbym domyślnie pracować przy rozpoznawaniu obrazów. Chciałbym napisać sieć która rozpoznaje konkretne rodzaje obiektów i wykonuje pewne określone akcje gdy je rozpozna.
komentarz 20 lipca 2020 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Generalnie sam w Pythonie nie jestem najlepszy, zawodowo programuję w PHPie. Ja zaczynałem naukę od Data Science - najpierw trzeba rozumieć dane, które chce się przetwarzać w uczeniu maszynowym - https://www.youtube.com/watch?v=3eTSVGY_fIE

Takich zadań jest oczywiście więcej. Osobiście zaczynałem od tutoriali sci-kit learn zanim zacząłem bawić się z TensorFlow.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 56 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2020 w Python przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,243 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2020 w Python przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 868 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...