• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Express.js informacje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
216 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2020 w JavaScript przez rejzer Użytkownik (680 p.)
Hej. Chciałem się zapytać jak to jest z Express.js mianowicie czy do końcowego produktu musi być postawiony serwer node czy tylko Build jak w react?

Czy wygodny jest Express.js w połączeniu react + mysql?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
React to framework.do node, nie ma kompletne nic wspólnego z react i apka client side. Korzystam czasami z API w nodzie i spa na froncie w tym też czasami ssr i dla mnie jest to spoko. Serwerek node odpalasz normalnie na serwerze, a jaką wybierzesz bazę to w ogóle osobny temat. Ja jestem bardziej zwolennikien mongo ale jak chcesz mysql to nie ma problemu.
komentarz 19 czerwca 2020 przez rejzer Użytkownik (680 p.)
W sensie potrzebuje zrobić stronę dla szkoły gdzie będą mogli tworzyć posty ALE wymóg jest jeden. Musi to być tak zrobione żeby było łatwe i na zwykłym hostingu www na którym jest baza danych MySQL to myślałem żeby ją wykorzystać
komentarz 19 czerwca 2020 przez rejzer Użytkownik (680 p.)
A Express.js jest dostępny poza całym środowiskiem node w końcowym projekcie?
komentarz 19 czerwca 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
hmm, node jest oki wraz ze SPA, ale pamiętaj, że wtedy będziesz musiał zrobić też cały panel administracyjny od zera... plus może jakaś instrukcja itp. nie wiem czy robisz to jako uczen czy na normalnie zlecenie jako firma.

Zastanowiłbym się, czy nie lepszy byłby jakiś CMS dla takiego projektu?
komentarz 19 czerwca 2020 przez rejzer Użytkownik (680 p.)
Jako uczeń dla szkoły po prostu patrząc na tą stronę nauczyciele jak i uczniowie coś ich trafia jak to widzą a co dopiero rodzice.

Myślałem nad react'em warstwę strony przechowywanie danych w SQL wyciąganiem danych za pomocą graphql i CMS albo WordPress częściowo nie całą strona albo kazać nauczycielom bawić się w tabelki w mysql albo panel od zera. Tylko wtedy potrzebuje pomocy czego powinienem się nauczyć żeby zrobić podstawowy panel CMS. Chętnie się dowiem
komentarz 19 czerwca 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
CMS może być także jako spa, można to zrobic np. na osobnej subdomenie typu "admin.strona.pl".

Pytanie tylko co ma miec ta strona... czy chcesz robic np. jakies logowanie dla uczniow/nauczycieli/rodzicow/admino czy tylko admini, czy będzie jakas integracja z zewnętrzymi systemami (jakies edzienniki itp.? tu strzelam, bo nie robiłem nigdy strony dla szkoly więc nie wiem)...

Generalnie technicznie wg mnie można to zrobić na zasadzie SPA + API w nodzie, plus w razie potrzeby jakiś SSR, adminkę mozna zrobić jako osobne SPA albo jedno... ja jestem raczej za rozbiciem ale to już kwestia poboczna.

Tylko że powiem Ci, że to duży projekt jeśli zaczynasz dopiero naukę... pytanie ile masz czasu, bo to też istotne...
komentarz 19 czerwca 2020 przez rejzer Użytkownik (680 p.)
Zwykła strona internetowa z aktualnościami w których artykuły można otworzyć w nowej stronie. I tona podstron co i jak działa i dlaczego warto iść do tej szkoły etc... I pokazanie grona pedagogicznego i w sumie tyle. I odnośniki do yt fb i e dziennika szkolnego
komentarz 19 czerwca 2020 przez rejzer Użytkownik (680 p.)
Zwykła strona internetowa z aktualnościami w których artykuły można otworzyć w nowej stronie. I tona podstron co i jak działa i dlaczego warto iść do tej szkoły etc... I pokazanie grona pedagogicznego i w sumie tyle. I odnośniki do yt fb i e dziennika szkolnego.

Zależy mi bardzo by zrobić to w pełni za darmo na platformę www która nie działa z aplikacjami. Czyli czysta strona www z ewentualną baza mysql
komentarz 19 czerwca 2020 przez rejzer Użytkownik (680 p.)
+1 user tylko jako admin
komentarz 19 czerwca 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
oki, to jak chcesz możesz pobawić się w SPA, do panelu admina polecam wziąć jakiś framework css np. bootstrap, angular material, itp, w sumie są fajne gotowce do frameworków jak angular, react itp. w panelu admina nie przejmowałbym się zbytnio ilością kb, tymbardziej gdyby machnąć to jako subdomenę więc tutaj smialo frameworki css, po co sobie utrudniac zycie jeszcze robieniem UX.

Pamiętaj tylko, że o ile dobrze kojarzę to strony takich placówek publicznych chyba muszą mieć odpowiednie rzeczy, jak jakieś powiązanie z BIP, dostępność itp. Nie jestem tu specem, może się więc mylę ale warto przeanalizować temat aby w razie czego nie poprawiać potem wielu rzeczy.

Co do frameworka, osobiście do większych apek, z większym routingiem jakoś bardziej leży mi Angular... wg mnie jest on nieco lepiej dopracowany, DI, serwisy, interceptors i ogólnie jakoś tak bardziej "pro" dla mnie... a mniejsze tematy, czasami jakies SPA bez routingu itp. robię w react co też jest spoko, ale jakoś nie do końca chciałbym w react wielką apkę... Ale to oczywiście w pełni subiektywna opinia.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 414 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 776 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w JavaScript przez moofi Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2023 w JavaScript przez Sefinek Obywatel (1,180 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...