• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaFX - cała logika w fxml

Object Storage Arubacloud
0 głosów
469 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2020 w Java przez Akiro Bywalec (2,910 p.)
Hej. Przeszukuje cały internet i nie mogę znaleźć nawet głupiego przykładu na obsłużenie całej logiki programu w pliku fxml, czyli bez żadnych kontrolerów itp.
Mam do zrobienia dwie rzeczy:
1) Załadowanie dynamiczne klasy .css do projektu na kliknięcie buttona
2) Wczytanie pliku tekstowego z komputera i wyświetlenie jego zwartości

Ktoś ma jakieś sugestie? Jakieś pomocne strony gdzie znajde przykłady?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Rozumiem że chciałbyś zrobić cały program w fxml. Nie jestem Javowcem jednak z tego co mi wiadomo nie jest to możliwe. Fxml to język znaczników opisujący wygląd twojej aplikacji. Jest to zmodyfikowany przez oracle język XML. Freamwork JavaFX wymaga na tobie używanie wzorca architektonicznego MVC. Twoja aplikacja dzieli się na Model czyli logikę aplikacji, View czyli właśnie widok i ten widok jest napisany w fxml oraz controler który spaja to wszystko, przekazuje informacje z modelu do widoku i na odwrót.
1
komentarz 19 czerwca 2020 przez Akiro Bywalec (2,910 p.)

Da się, znalazłem:

https://docs.oracle.com/javafx/2/api/javafx/fxml/doc-files/introduction_to_fxml.html#scripting

To nie jest mój wymysł tylko wytyczne prowadzącego co do programu ;[

komentarz 19 czerwca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ok rozumiem. Z ciekawości zerknę :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w Java przez Rybamen Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 488 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2018 w Java przez Moras Obywatel (1,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w Java przez ILikeJava Obywatel (1,230 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...